Turystyka z poszukiwaniem skarbów w tle. Questing i geocaching.

Turystyka powinna dostarczać emocji. A cóż tak ich nie rozbudza jak poszukiwanie skarbów? Pamiętacie Indiana Jones’a? Każdy z nas lubi chyba oglądać tego typu filmy przygodowe. A gdyby tak samemu wziąć udział w podobnej ekspedycji? Ja się piszę! Tym bardziej, że znam dwie formy, które mi to choć trochę umożliwiają.
 

Pierwsza z nich to questing. Polega na tworzeniu nieoznakowanych, krótkich szlaków, którymi można wędrować, kierując się informacjami zawartymi w wierszowanych wskazówkach. Miejsca na trasie odnajduje się poprzez znalezienie odpowiedzi na zagadkę i wyszukanie w terenie miejsca, które jej odpowiada. I tak idziemy. Od miejsca do miejsca. Od zagadki do zagadki. Jesteśmy coraz bliżej i bliżej celu. Aż wreszcie… odkrywamy skarb. Skrzyneczka, w której znajduje się pieczątka oraz najczęściej księga questu. Wyjmuję, odbijam sobie, chowam. Wpisuję się do księgi. Mam, zdobyłem! Przeszedłem, odkryłem, zwyciężyłem! Trochę w tym wszystkim właśnie takiego amerykańskiego poszukiwania skarbów i naszych polskich podchodów.

 

Stworzyć questa

Questy tworzone mogą być właściwie wszędzie. Dewizą jest dostrzeżenie w pozornie zwykłych miejscach ich prawdziwej niezwykłości. Codziennie mijane miejsca nagle okazują się wyjątkowe, wartościowe, atrakcyjne… Jak mówią specjaliści najlepsze questy „potrafią uchwycić i oddać ducha miejsca”. Oczywiście kreując tego typu trasy warto posiłkować się wiedzą i doświadczeniem innych. Pomocni mogą być naukowcy, regionaliści, pasjonaci. Warto odwiedzić...


Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail