Polak na urlopie - badania

Mazury, Pomorze i Tatry – to w oczach Polaków najbardziej atrakcyjne regiony, w których można spędzić wakacje. A te marzą się inaczej kobietom i mężczyznom. Podczas, gdy Polki najchętniej postawiłyby na luksus i wypoczynek w ekskluzywnym apartamencie, panowie wolą zwiedzać oraz odkrywać nowe miejsca. Wakacyjne preferencje Polaków zbadał TNS Polska we współpracy z serwisem zakupów grupowych Citeam.pl.

 Małopolska , Kaszuby, Sudety? A może Pieniny, Beskidy czy Lubelszczyzna? Według badań przeprowadzonych przez TNS Polska na zlecenie Citeam.pl te regiony ocenia jako atrakcyjne zaledwie po kilka procent Polaków. Jak widać – mimo prowadzonego od kilku lat marketingu terytorialnego, w którym polskie miasta czy regiony zachwalają turystyczne walory, zaledwie pięć z nich zyskuje prawdziwe uznanie podczas planowania wakacji w kraju. – Badania wykazały, że absolutnym numerem jeden są Mazury, gdzie chciałoby spędzić swój urlop aż 39 proc. Polaków. Na kolejnych miejscach plasują się Pomorze (29 proc.), Tatry (26 proc.), Wybrzeże (22 proc.) oraz Bieszczady (17 proc.) – wymienia Marta Krauze, dyrektor serwisu Citeam.pl. Co ciekawe, im Polak starszy, tym mniej podoba mu się wizja wakacji w otoczeniu tatrzańskich szczytów - Tatry pociągają aż 34 proc. młodych w wieku 18-24, podczas gdy zaledwie co dziesiąta osoba po 50. roku życia chciałaby spędzić tam swój urlop. Za to niemal połowie najmłodszych Polaków marzą się mazurskie wczasy – bardziej niż słodkie lenistwo na pomorskich plażach, które wabią już tylko co trzecią osobę przed ukończeniem „trzydziestki”. Ponadto tyle samo kobiet, jak i mężczyzn chciałoby spędzić urlop w Bieszczadach oraz na Mazurach - może więc wyjazd w te regiony pozwoli parom lub małżeństwom zaoszczędzić niepotrzebnych kłótni? A jak zorganizujemy swoje wakacje tego lata?Co trzeci Polak organizuje wakacje w sieci


Badania TNS Polska na zlecenie Citeam.pl wykazały, że już co trzeci Polak...


Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail