LOT otwiera połączenie do Hanoweru

2012-08-30

Od 1 października br. samoloty polskiego przewoźnika pojawią się pięć razy w tygodniu na niemieckim lotnisku w Hanowerze. Hanower będzie szóstym kierunkiem do Niemiec obsługiwanym przez samoloty LOT-u. Niemcy są jednym z ważniejszych i strategicznych rynków polskich linii. Już teraz w systemie polskiego przewoźnika dostępne są loty do Hanoweru.


Pierwszy samolot do stolicy Dolnej Saksonii PLL LOT S.A. zaplanowały na 1 października. Nowe połączenie umożliwi pasażerom bezpośrednią podróż z Hanoweru do Warszawy, a pasażerom tranzytowym zapewni dogodne przesiadki do Pekinu oraz do wielu miast europejskich m.in. Budapesztu; Pragi – Jest to szóste miasto w Niemczech obsługiwane przez polskiego przewoźnika – powiedział Marcin Piróg, prezes zarządu PLL LOT S.A. – Niemcy są dla nas kluczowym rynkiem europejskim, z którego wozimy zarówno ruch bezpośredni do Polski, jak i tranzytowy na Wschód, a ostatnio do Azji – dodaje Marcin Piróg. Rejsy do Hanoweru będą się odbywać codziennie, z wyjątkiem sobót, samolotami Embraer 170. LOT tygodniowo wykonuje z Polski 161 rejsów do portów niemieckich. W ciągu tygodnia samoloty przewoźnika mogą przewieźć 12 tysięcy pasażerów do obsługiwanych przez LOT niemieckich lotnisk.

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail