Eurolot z Katowic do Gdańska

Linie uruchamiają od 3 września nowe połączenie z Katowic do Gdańska. To pierwszy kierunek linii z katowickiego portu, a jednocześnie ósmy z Gdańska. Loty z Katowic to nowość w siatce połączeń Eurolotu. Pierwszy rejs na trasie Gdańsk-Katowice zaplanowano na 3 września.
 
Do 13 września samoloty polecą raz dziennie od poniedziałku do czwartku. Od 17 września przewoźnik zwiększy ilość połączeń z Pomorzem do sześciu tygodniowo. O godz. 17.20 samoloty wylatywać będą z Katowic od poniedziałku do piątku oraz w niedziele. Przelot potrwa nieco ponad godzinę. Z Gdańska Eurolot startować będzie o godz. 15.30. Kierunek obsługiwać będą maszyny typu ATR 42-500 i ATR 72-202, które zabiorą na pokład odpowiednio, 47 i 66 pasażerów. – Otwarcie przez Eurolot połączenia z Katowic do Gdańska, znakomicie wypełnia lukę, jaka powstała po zawieszeniu tej trasy przez OLT Express. Połączenie to cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem i według naszych analiz ma duży wzrostowy potencjał. Mamy nadzieję, że to nie koniec ekspansji przewoźnika z Pyrzowic zarówno na trasach krajowych jak i zagranicznych – zaznacza Leszek Budka, wiceprezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA. Eurolot uruchomił również od 20 sierpnia połączenie na trasie Poznań-Kraków. Jest to jedenaste już połączenie tej linii ze stolicy małopolski. Rejsy odbywać się będą od poniedziałku do piątku dwa razy dziennie. Eurolot uruchomił też wieczorne połączenie w niedziele.

Wydanie: 5/2012, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail