Imponujący start Modlina

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin w ciągu pierwszego miesiąca obsłużył ponad 160 tysięcy pasażerów. Było ich dokładnie 161 119. W tym czasie wykonano 1106 operacji lotniczych. Na razie na lotnisku operuje dwóch przewoźników – WizzAir i Ryanair.

 

 

Oferują oni połączenia do 21 portów lotniczych w Europie, miedzy innymi do Barcelony, Madrytu, Londynu, Glasgow, Paryża, Mediolanu, Rzymu, Budapesztu, Oslo, Dublina. Jesienią zapowiadane jest uruchomienie nowych połączeń. Wizzair w ciągu miesiąca operowania z Modlina wykonał 782 operacje lotnicze i obsłużył 118 tys. 956 pasażerów. Natomiast Rayanair wykonał 322 operacje lotnicze i przewiózł 41 tys. 800 pasażerów. Największa ilość pasażerów została obsłużona na modlińskim lotnisku 10 sierpnia. Wówczas odprawiono i przyjęto 6 tys. 407 podróżnych. Dniem w którym panuje największy ruch jest w nowym porcie lotniczym piątek. Wówczas przeprowadzane są 42 operacje lotnicze. Jeśli ruch na tym lotnisku utrzyma się na takim poziomie to zdaniem ekspertów port lotniczy w Modlinie znajdzie się w grupie pięciu-sześciu największych lotnisk w kraju.W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail