Z Itaką na narty do Turcji

2012-10-09

Biuro Podróży Itaka poszerzyło swoją ofertę o wyjazdy zimowe do Erzurum – miasta będącego organizatorem Zimowej Uniwersjady w 2011 roku. Loty czarterowe rozpoczną się z dniem 13 grudnia 2012 r. Wyloty planowane są z 5 portów lotniczych: Warszawy, Katowic, Wrocławia, Poznania i Gdańska.

 

Zakończenie operacji zaplanowane jest na 28 marca 2013 roku. Linią lotniczą, która będzie realizować dla Itaki połączenia do Erzurum jest Travel Service. Erzurum położone u stóp Gór Palandöken, to jeden z najbardziej atrakcyjnych i najwyżej usytuowanych regionów Turcji. Sezon narciarski trwa tutaj 150 dni, najlepsze warunki panują w okresie od połowy grudnia do połowy maja. Trasy znajdują się na wysokości 2220-3176 m n.p.m. Stacja narciarska oferuje 22 trasy w tym dwie slalomowe FIS: Ejder i Kapikaya. Ośrodek narciarski Erzurum Palandöken znajdujący się wewnątrz kompleksu skoczni narciarskich Ski Jump jest bardzo atrakcyjnym celem podróży ze względu na niskie ceny.

 

Ponadto odległość wspomnianego kompleksu od lotniska wynosi zaledwie 18 km. Dzięki tym cechom centrum narciarskie Palandöken jest jedynym ośrodkiem narciarskim na świecie, do którego można z lotniska dotrzeć w tak krótkim czasie. Innym ośrodkiem narciarskim położonym w pobliżu Erzurum jest Konakli Alp Disiplini Kayak Tesisi, który został wybudowany na potrzeby zimowej Uniwersjady. Jest to nowoczesny kompleks składający się z sześciu wyciągów krzesełkowych z super G, slalomem gigantem i innymi kombinacjami tras narciarstwa alpejskiego. Dzięki atrakcyjnemu położeniu, oprócz świetnych warunków, także dla najbardziej zaawansowanych narciarzy, Konakli gwarantuje zjawiskowe widoki na położone w dolinie Erzurum i malowniczą okolicę. W centrum miasta natomiast można zobaczyć wiele zabytków architektonicznych z czasów seldżuckich oraz osmańskich.

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail