Najpopularniejsze miejscowości nadmorskie

Jeden z najbardziej popularnych serwisów informacyjnych dotyczących wypoczynku nad morzem www.czasnadmorze.pl wspólnie z internautami przygotował Ranking Miejscowości Nadmorskich 2012. Od 19 czerwca do 26 sierpnia oddano kilkanaście tysięcy głosów.

  

W tym czasie miejscowości w czołówce wymieniały się kilkakrotnie, jednak już od pierwszych tygodni konkursu na pozycję lidera wysunęło się Świnoujście, które ostatecznie wygrało dzięki pomocy internautów, których aktywnie zachęcało na swoich stronach do głosowania. Zwycięska miejscowość otrzyma kampanię promocyjną o wartości 5000 zł, jednak wyróżniono również kolejnych 5 miejscowości, które poza dyplomem otrzymają patronat i intensywną promocję wybranej imprezy przed kolejnym sezonem turystycznym. Kolejne miejscowości w rankingu to Mielno, Kołobrzeg, Władysławowo i Łeba.

 

Dla pełnego obrazu turystycznego sezonu 2012 redaktorzy serwisu Czasnadmorze.pl sprawdzili ranking popularności miejscowości nadmorskich wg najpopularniejszej wyszukiwarki, czyli Google. Okazuje się, że przez ostatnie trzy miesiące zdecydowanie najwięcej zapytań w wyszukiwarce dotyczyło Władysławowa, a tuż za nim Łeby, Mielna i Kołobrzegu. Trudno mówić o bardziej wiarygodnych danych – podczas gdy ponad 90 proc. z nas, wyszukując miejsc atrakcyjnych turystycznie poszukuje ich właśnie za pomocą internetu. W Polsce Google ma blisko 99 proc. rynku, więc bierze pod uwagę prawie każde nasze zapytanie wpisane do wyszukiwarki.

 


W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail