Gdzie są czyste pokoje?

W których miastach hotelarze zwracają szczególną uwagę na higienę, a gdzie stan pokoi pozostawia wiele do życzenia? Pokazują to wyniki najnowszego badania wykonanego przez hotel.info. Bezpłatny serwis rezerwacji pokoi hotelowych online, obejmujący ponad 210 000 hoteli na całym świecie, przeanalizował opinie ponad pięciu milionów klientów z całego świata na temat czystość w hotelach.

 

 

Goście, którzy dokonali rezerwacji hotelu za pośrednictwem www.hotel.info, oceniają go po wyjeździe w skali punktowej (0 do 10). Poza takimi kryteriami, jak jakość pokoi i stosunek wartości do ceny, ocenie mogą podlegać także uprzejmość i kompetencja personelu oraz czystość w pokojach. Z porównania pięciu największych polskich miast wynika, że goście odwiedzający Warszawę są szczególnie zadowoleni z czystości hotelowych pokoi. Rezerwujący przyznali stolicy 8,78 punktu, co zapewniło jej 1. miejsce. Tuż za nią plasuje się Poznań ze zdobytą notą 8,46 punktu. Również Kraków, Wrocław i Łódź otrzymały ponad 8 punktów. Świeża pościel i wysprzątane pokoje okazują się więc być regułą w pięciu największych miastach Polski. 5 najczystszych miast w kraju według hotel.info.

 

 

W rankingu miast całego świata pierwszą pozycję zajęło Tokio. Zdobyte 8,91 punktu zapewniło japońskiej stolicy miejsce na czele stawki, tuż przed Warszawą. Również tutaj gościom hotelowym z trudem przychodzi znalezienie skaz – Polska stolica zasłużyła na 8,78 punktu. Tallin i Dublin z ocenami 8,22 i 8,20 punktu również zostały zaliczone do dwudziestki najczystszych miast na świecie. Mniej zadowoleni okazali się natomiast goście hoteli w Paryżu (7,54) i Amsterdamie (7,61). Podczas badania hoteli pod względem czystości Polska z oceną 8,49 punktu okazała się jednym z najporządniejszych państw. Hotelarze w Szwajcarii (8,47), Austrii (8,42) i Niemczech (8,30) również znaleźli się w czołówce. Goście nocujący w hiszpańskich hotelach byli nieco mniej zadowoleni i przyznali średnio 8,17 punktu. Francja otrzymała ocenę 7,78, a hotele w Wielkiej Brytanii jedyne 7,72 punktu.W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail