Analiza rynku walut

Z końcem sierpnia złotówka była wyceniania w następujących zakresach: EUR: 4,08-4,09; USD: 3,26-3,27; GBP: 5,14-5,17. Sierpień dla polskiej waluty był miesiącem odreagowania po lipcowych znacznych wzrostach kursów.

 


Lekka korekta na EUR umocniła europejską walutę w stosunku do polskiej złotówki – z poziomu 4,03 zł z początku sierpnia na 4,10 zł pod koniec miesiąca. Na dolarze lipcowe spadki zatrzymały się dwa razy w sierpniu na poziomie 3,25 zł, określając tę cenę jako psychologiczną barierę, której przebicie będzie oznaczało kolejną serię spadków wartości USD do złotówki. Z kolei funt brytyjski w pierwszej dekadzie sierpnia zanotował minimum cenowe na poziomie 5,07 zł. Od tamtej pory kurs stabilizuje się w granicach 5,14-5,17 zł. Pomimo słabych danych makroekonomicznych, pojawiają się pewne sygnały pozwalające twierdzić, że strefa euro powinna poradzić sobie z kryzysem....


Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail