Darmowy czytnik kart

Do Polski wchodzi usługa Payleven, która likwiduje stawiane dotychczas branży turystycznej bariery wysokich, comiesięcznych opłat na rzecz firm obsługujących płatności kartami. Takie możliwości ma stwarzać mały, osobisty czytnik kart o nazwie Payleven, który przewodnik, właściciel pensjonatu, B&B lub kwater prywatnych, czy też organizator innych usług turystycznych podłącza do gniazda słuchawkowego w smartfonie lub tablecie, a następnie obsługuje go poprzez aplikację. Dzięki całkowicie bezpłatnemu czytnikowi kart telefon czy tablet w kilka sekund może zmienić się w mobilny terminal do przyjmowania płatności kartą.

 


 

Zasady korzystania z Payleven są proste: darmowy czytnik otrzymujemy pocztą, a aplikację pobieramy bez żadnych opłat ze strony internetowej. Zarówno aplikacja, jak i terminal są i pozostaną całkowicie bezpłatne. Koszty transakcji, znacząco niższe niż u konkurencji, są stałe i wynoszą zawsze 2,95 proc. + 35 gr od transakcji. Brak opłat abonamentowych za korzystanie z urządzenia powoduje, iż przedsiębiorca płaci wyłącznie za zrealizowane transakcje. Dlatego na korzystanie z Payleven mogą pozwolić sobie także mali przedsiębiorcy, świeżo powstałe punkty oferujące usługi turystyczne, dla których dotychczasowa oferta przyjmowania płatności kartami była zbyt droga. Tomasz Danis, zarządzający Rocket Internet Poland, firmy która jest inwestorem Payleven, wyjaśnia: – Tradycyjne metody akceptowania kart są bardzo drogie, przywiązane do konkretnego miejsca oraz często niedostosowane do potrzeb małych i średnich przedsiębiorców. Payleven wychodzi naprzeciw potrzebom osób, którym zależy na możliwości przyjmowania płatności z dala od lub bez użycia stacjonarnej kasy, na przykład w trakcie wycieczki. Przedsiębiorca otrzymuje wpłatę na konto już po siedmiu dniach. W pierwszej fazie rozwoju czytnik Payleven obsługiwać będzie karty MasterCard i Diners Club. Na początku mobilne czytniki będą kompatybilne z systemem iOS, co oznacza, że będą działały na telefonach iPhone oraz tabletach iPad. W najbliższym czasie powstanie również aplikacja na system Android. Payleven to młody międzynarodowy start-up działający już w Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoszech i Brazylii.


W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail