Jubileuszowe XX Targi Turystyczne TT Warsaw za nami.

Tradycyjnie odbył się konkurs na najlepsze stoisko targowe – Homo Turisticus. Nagrody zostały wręczone podczas wieczornej gali w Arkadach Kubickiego. Stoiska były oceniane przez jury złożone z dziennikarzy, któremu przewodził naczelny Rynku Turystycznego – Zbigniew Adamów-Bielkowicz. Zwyciężyło stoisko Slovak Tourist Board. Drugie miejsce przypadło Georgian National Tourism Administration, trzecie zaś Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego. Wyróżnienia odebrali: Biuro Podróży ITAKA, Ośrodek Informacji Turystycznej Rumunii, Urząd m.st. Warszawy –Stołeczne Biuro Turystyki.

 

Jubileuszowe XX Targi Turystyczne TT Warsaw odbyły się w dniach 27-29 września br. w C entrum Targowo- Kongresowym MT Polska w Warszawie. Jak zwykle przy jubileuszach była to okazja do podsumowań i analiz. Warto przypomnieć, że w pierwszej imprezie w 1993 roku wzięło udział nieco ponad 100 wystawców z 27 krajów. W tym roku było to 664 wystawców z 64 krajów. Aż 34 kraje wystawiły swoje stoiska narodowe. Pośród 648 VIP-ów znalazło się 72 ambasadorów i przedstawicieli korpusu dyplomatycznego. Samych klientów biznesowych przewinęło się przez targi ponad 11 tysięcy. W sumie przez dwadzieścia lat na TT Warsaw swoją ofertę przedstawiło ponad 8300 wystawców, w tym ponad 100 krajów.

 

W tym czasie imprezę odwiedziło 400 000 zwiedzających. Na uroczystości otwarcia wręczono pamiątkowe dyplomy osobom oraz instytucjom, które współpracują z TT Warsaw. Wśród wyróżnionych znalazła się również redakcja Rynku Turystycznego, za dwadzieścia lat współpracy. Za co serdecznie dziękujemy, a imprezie życzymy kolejnych wielu (nie tylko dwudziestu lat działania). Wieczorem, pierwszego dnia odbyła się w Arkadach Kubickiego na warszawskim Zamku Królewskim uroczysta gala, która była połączona z obchodami Światowego Dnia Turystyki. Tego wieczoru wręczono rozmaite wyróżnienia, nagrody i odznaczenia. Honorową odznakę „Za Zasługi dla Turystyki” otrzymało dwadzieścia sześć osób.

 

Znaleźli się wśród nich hotelarze, piloci, przewodnicy i inne osoby związane z turystyką w wielu jej aspektach. Interesująca i ciesząca się zainteresowaniem imprezą było I Polsko-Chińskie Forum Turystyczne, które zaingurowali: Katarzyna Sobierajska z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Pan Zhif Wang, wiceprzewodniczący Chińskiego Urzędu Turystyki. Odbyła się również uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród laureatom X edycji konkursu o nagrodę Ministra Sportu i Turystyki za najlepszą pracę magisterską z zakresu gospodarki turystycznej. Kapituła tegorocznego konkursu przyznała najlepszym produktom turystycznym 10 Certyfikatów Polskiej Organizacji Turystycznej oraz 3 wyróżnienia. Złoty Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej 2012 zdobył Szlak Orlich Gniazd. Natomiast Certyfikaty POT 2012 zdobyły: Carnaval Sztuk- Mistrzów w Lublinie, kompleks termalno-narciarski Bania, miasteczko twinpigs – westernowy park rozrywki w Żorach, podziemna trasa turystyczna w Rzeszowie, szlak piastowski, śladem europejskiej tożsamości Krakowa, świętokrzyski szlak archeo-geologiczny, trasa turystyczna w kopalni soli Bochnia wzbogacona o podziemną ekspozycję multimedialną, Uniejów – pierwsze w Polsce uzdrowisko termalne, wyspa młyńska wyspą kultury.


Wydanie: 7/2012, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail