Zarządzanie podróżami służbowymi

W czasach kryzysu firmy coraz bardziej zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest pilnowanie każdej wydanej złotówki. Jedną z większych pozycji po stronie kosztów, poza płacami pracowników, są wydatki na podróże służbowe.


 

Wynika to z prostego faktu, że aby biznes rozwijać trzeba budować i utrzymywać bliskie relacje z klientami. Osoby odpowiedzialne w firmie za budżety na podróże służbowe mają więc trudne zadanie pogodzenia ograniczeń w wydatkach z koniecznością zapewnienia odpowiedniego poziomu kontaktów z klientami zarówno wewnętrznymi jak i zewnętrznymi, czyli typowe wyzwanie jak zrobić więcej za mniej. I tutaj pomocna jest polityka podróży służbowych, która określa zasady na jakich pracownicy mogą dokonywać wydatków na podróże. Taka polityka wyznacza ramy, w których pracownik może się poruszać, aby pieniądze przeznaczone przez firmę na ten cel były wydawane rozsądnie.

 

Można samemu?

Większość firm zatrudnia wyspecjalizowane biura podróży i zleca im trudne zadanie zarządzania ich polityką podróży. Inną opcją jest zastosowanie narzędzia dedykowanego do tego typu działalności. Przykładem takiego właśnie rozwiązania jest GetThere. Jest to narzędzie do zakładania rezerwacji lotniczych, hotelowych i samochodowych bezpośrednio przez samych pracowników. Wydawać by się mogło, że taka swoboda...


Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail