Grupowe wakacje

Jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez ARC Rynek i Opinia, już 15 proc. Polaków rezerwuje krótkie wyjazdy weekendowe poprzez platformy zakupów grupowych, jednak tylko 1/3 z nich jest zadowolona z jakości świadczonych usług.

 

Jakie są urlopowe zwyczaje Polaków? Po pierwsze, chcemy wypoczywać tanio, co sprawia, że biura podróży stale obniżają ceny swoich ofert, walcząc o klientów. Wojna cenowa doprowadziła do bankructw wielu touroperatorów, co sprawiło, że ceny znacząco wzrosły. Gdzie szuka ratunku przeciętny Kowalski? Oczywiście na portalach – ostatnio bardzo popularnych – zakupów grupowych.

 

Czego szukają Polacy

Jak wynika z najnowszych badań dotyczących wyjazdów weekendowych, przeprowadzonych przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie HRS.PL, oferty przedstawiane na platformach zakupów grupowych nie do końca zaspokajają apetyt potencjalnych urlopowiczów. Przyjrzyjmy się bliżej wynikom: 15 proc. zakupionych ofert pozostaje niezrealizowanych, z czego ponad połowa kuponów (56 proc.) jest niewykorzystana z powodu braku dostępności miejsc w dogodnym dla klienta terminie, 21 proc. to kupony anulowane przez organizatora. Czego dziś wymaga Polak korzystający z weekendowego pobytu w hotelu? Z odpowiedzi respondentów wynika, że najważniejsze jest...


Wydanie: 7/2012, ANALIZA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail