Analiza Rynku Walut

W ostatnim dniu września polska złotówka wyceniania była następująco: EUR: 4,11; USD: 3,20; GBP: 5,17. Pod koniec sierpnia krajowa waluta zaczęła się zdecydowanie osłabiać. 

 

Dopiero w pierwszej dekadzie września na parach EUR/PLN, USD/PLN i GBP/PLN nastąpił gwałtowny spadek cen, zatrzymany informacjami z USA dotyczących QE3, czyli programu luzowania ilościowego, związanego ze skupem przez Rezerwę Federalną aktywów takich jak obligacje skarbowe czy obligacje zabezpieczone hipoteką tzw. MBS. Od 14 września waluty związane z polską złotówką, rozpoczęły powolne odrabianie strat, do połowy trzeciej dekady, kiedy to znów zaczęły tracić na wartości. Początek października przyniósł dalsze umacnianie się głównych par walut. W trendzie tym pomógł obserwowany w ostatnich tygodniach spadek awersji do ryzyka. Dodatkowo postępy w temacie rozwiązania problemów gospodarczych krajów...


Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail