Finansowanie dreamlinera

PLL LOT zakończyły ostatni etap finalizacji procesu zakupu samolotów oraz uzyskały zgody niezbędne do otrzymania gwarancji kredytowych z tym związanych. Przewoźnik zakończył proces uzyskania zgody amerykańskiej agencji ubezpieczeń kredytów eksportowych – Export Import Bank of the United States („US Ex -Im Bank”) dotyczących udzielenie gwarancji kredytowych na finansowanie zakupu pięciu nowych Boeingów 787 Dreamliner.

 

 

Narodowy przewoźnik finalizował także proces pozyskania finansowania komercyjnego, który jest związany z gwarancjami kredytowymi. We współpracy z londyńskim doradcą DVB Bank SE Aviation Division, spółka wybrała w procesie zapytania ofertowego i negocjacji komercyjny bank: Apple Bank for Savings z Nowego Jorku. W celu dalszego obniżania kosztów finansowych, w niedalekiej przyszłości planujemy skorzystać z przedstawionych nam instrumentów opartych o emisję obligacji, tzw. „Ex-Im Bonds” – powiedział wiceprezes Zbigniew Mazur, członek Zarządu PLL LOT S.A. ds. Ekonomiczno-Finansowych. Polskie Linie Lotnicze LOT będą pierwszym europejskim przewoźnikiem i jedną z pierwszych linii lotniczych na świecie, która zamierza wykorzystać instrument obligacji „Ex-Im Bonds” w zakresie finansowania zakupów samolotów Boeing 787 Dreamliner. Do końca marca polski przewoźnik będzie operował 5 egzemplarzami najnowocześniejszego samolotu pasażerskiego świata. Od połowy grudnia br. Boeing 787 będzie przez miesiąc wykonywał loty po Europie. W pierwszą podróż za Atlantyk Dreamliner poleci 16 stycznia 2013 roku do Chicago, kolejny do Toronto odbędzie się 1 lutego. Pasażerowie udający się do Nowego Jorku, po raz pierwszy będą mieć okazję, by polecieć Dreamlinerem 3 lutego, zaś Pekin powita Boeinga 787 w barwach LOT-u miesiąc później – 3 marca.W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail