Posezonowy weekend

Wraz z końcem wakacji skończy się też sezon na długie pobyty w hotelach. Dla wielu z nich oznacza to mniejsze obłożenie.

  

Niektóre z hoteli, głównie w dużych miastach, mogą pochwalić się ruchem biznesowym w tygodniu, co zapewnia odpowiednią ilość gości. Jednak weekendy zwykle oznaczają dużo wolnych pokoi. Dla hoteli położonych w ośrodkach turystycznych to właśnie weekendy stają się okazją do poprawy wyników. Wówczas chętniej przyjeżdżają tam goście. W nieco innej sytuacji są mniejsze obiekty w dużych, atrakcyjnych turystycznie miejscowościach, gdzie na weekend przyjeżdża wielu turystów na szeroko rozumiany city break. Z tych powodów wiele hoteli ma specjalne oferty weekendowe, które mają za zadanie poprawić wyniki obiektu, czy to przez ściągnięcie dodatkowych gości, czy uzyskanie dodatkowych dochodów.

 

Weekendy bez biznesmenów

Sieciowe hotele w dużych ośrodkach nastawione są przede wszystkim na przyjmowanie gości biznesowych. Tego typu ruch zapewnia im w ciągu tygodnia odpowiednie obłożenie. Jednak rzadko kiedy osoba w podróży służbowej zostaje na weekend. Wówczas ratunkiem mogą być „zwykli” turyści. Jednak taki turysta nie zapłaci tak wysokiej ceny, jak ktoś komu firma pokrywa koszty pobytu. Z tego powodu w weekendy zwykle następuje „wielka obniżka”. Ceny pokoi tanieją nawet o kilkadziesiąt procent. Zwykle z tak dużą obniżką wiążą się pewne ograniczenia, jak na przykład brak możliwości bezpłatnego anulowania rezerwacji. Niekiedy nie można również skorzystać z niektórych dodatkowych usług, jednak przy tak dużej różnicy cen ewentualne braki wydają się minimalne. Taka oferta jest bardzo atrakcyjna dla firm organizujących...


Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail