Analiza rynku walut

Osoby zainteresowane kupnem, bądź sprzedażą danej waluty w listopadzie, powinny zwrócić uwagę na następujące wydarzenia makroekonomiczne w tym miesiącu. 14 listopada ze Stanów Zjednoczonych napłyną informacje dotyczące sprzedaży detalicznej a wieczorem przekazany zostanie protokół z posiedzenia Komitetu ds. Operacji Otwartego Rynku (FOMC). Tego samego dnia, Główny Urząd Statystyczny przekaże dane dotyczące krajowej inflacji w Polsce.

 

W ostatnim dniu października polska złotówka wyceniania była następująco: EUR: 4,13; USD: 3,18; GBP: 5,14. Przez pierwsze dwie dekady października krajowa waluta zdecydowanie osłabiała się w stosunku co do głównych walut tj. euro, dolara amerykańskiego i funta brytyjskiego. Dopiero trzecia dekada przyniosła lekkie odreagowanie i ich kurs zaczął powoli opadać. Brak handlu na giełdach amerykańskich w ostatnich dniach października, spowodowany huraganem Sandy, który przeszedł przez wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, nie spowodował gwałtownych reakcji na rynkach walut i notowania pozostały stabilne.

 Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail