Od uzdrowiska do city break

Historia, przyroda, woda i uzdrowiska. W zasadzie w województwie kujawsko-pomorskim nie ma tylko gór. Jak widać możliwości rozwoju turystyki w tym regionie są naprawdę duże.

  

Można nawet przewrotnie stwierdzić, że ten nadmiar jest do pewnego stopnia szkodliwy. Jego ubocznym efektem jest to, że wiele osób doskonale kojarzy miejsca takie jak jezioro Gopło, Bory Tucholskie, Toruń czy Ciechocinek. Jednak nie kojarzą się one w jeden zwarty wizerunek województwa. Z drugiej strony daje to możliwość dywersyfikacji dochodów z turystyki, poprzez zaproponowanie różnych jej form.

 

Zmienny ruch

Z badań ruchu turystycznego prowadzonych przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną i Uniwersytet Mikołaja Kopernika wynika, że województwo najczęściej odwiedzają turyści z sąsiednich regionów, tj. woj.: mazowieckiego, wielkopolskiego, pomorskiego, łódzkiego. Pośród turystów zagranicznych najwięcej jest turystów z Niemiec. Stanowią około 1/3 wszystkich zagranicznych gości. Drugą pod względem liczebności grupę cudzoziemców przyjeżdżających w ten region Polski stanowią goście w Wielkiej Brytanii. Te dwa rynki stanowią główne pole działań marketingowych. Województwo wystawia się na targach w tych właśnie krajach. Choć w ostatnich latach liczba turystów odwiedzających region spadła (w roku 2010 było to 1,6 mln) to potencjał jest znacznie większy. W rekordowym roku 2002 przyjechało tu 3,1 mln turystów. Nawet jeśli uznać ten wynik za wyśrubowany z jakichś powodów, to i tak przez wiele lat utrzymywał się powyżej 2,5 mln gości. Jak pokazują wspomniane badania głównym powodem przyjazdu do województwa kujawsko-pomorskiego jest wypoczynek, poznanie zabytków i poszukiwanie zdrowotnej regeneracji w uzdrowiskach. Potencjalnym atutem turystyki przyjazdowej jest bydgoskie lotnisko. W ubiegłym roku skorzystało z niego prawie 2,8 mln pasażerów. W tym roku tylko do listopada było ich prawie 3,2 mln. Będzie to więc rekordowy rok dla tego portu. Na co dzień operują na tym lotnisku dwie linie regularne: LOT i Ryanair. Nasz przewoźnik obsługuje tylko połączenie z Warszawą. Natomiast irlandzka linia lata do Dublina, Düsseldorfu, Barcelony, Glasgow, Londynu i Birmingham. Poza tym działają tu linie czarterowe...


Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail