Kto zarabia 2 000 000 na minutę?

Czy to dużo? Na ogół nawet trudno o tym marzyć, jeszcze trudniej sobie to wyobrazić. A jednak jest to fakt bez większej magii. Tyle zarabiała Pani Turystyka w 2011 roku. 

Kto dał jej pracę? Ano nie zgorszonych tym faktem 983 miliona osób chcących dostać się do jakiegoś miasta, kraju czy regionu. Chcących zjeść i przespać się, rozerwać, wypocząć w odpowiednich, dla swoich wymagań, warunkach. Ilu ludzi zatrudniła Pani Turystyka? Jedyne 98 milionów pracowników. Taka liczba zatrudnionych bije o głowę inne gałęzie przemysłu. Jest to 6 razy więcej zatrudnionych niż przy produkcji samochodów, 5 razy więcej niż w przemyśle chemicznym i 4 razy więcej niż w górnictwie.

 

Jest coraz lepiej

Od początków turystyki masowej nie odnotowano spadku obrotów. Wręcz przeciwnie, notuje się nieprzerwany wzrost z 277 milionów w 1980 r. do 528 milionów w 1995 roku, aż do 983 mln w 2011. Szok? Nazywało się tę branżę marginalną, a tymczasem przejmuje władzę na świecie. Nie są ważne samochody japońsko-niemieckie, ani złoto w Afryce, ba, co tam technologia w Kalifornii, teraz się liczy międzynarodowa turystyka. Z takimi dochodami, zatrudnieniem oraz zainteresowaniem wśród ludzi turystyka stanie się królową branż. Rzadko zwyczajni obywatele świata bezwiednie stają się inwestorami, za to często nie wiedzą co się dzieje się z ich pieniędzmi. Efekt mnożnikowy w turystyce robi wszystko za nich. Jest to...


Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail