Najtańsze hotele? w Warszawie

Po świętach ceny hoteli spadają prawie we wszystkich europejskich metropoliach. W styczniu podróżujący zapłacą średnio 407 zł za nocleg w hotelu w dwuosobowym pokoju typu standard. Nasza średnia krajowa wynosi 252 zł, czyli o 27 zł mniej niż rok temu. Takie informacje wynikają z raportu trivago Hotel Price Indeks (tHPI), który miesięcznie publikuje wyszukiwarka hoteli www.trivago.pl. Prawdopodobnie rozpoczynający się sezon narciarski przyczynił się do drastycznego wzrostu cen w Zakopanem.

W mieście pod Giewontem zapłacimy średnio 27 proc. (346 zł) więcej niż w grudniu 2012 r. Tyle samo zapłacimy w Sopocie, aczkolwiek cena niemal nie uległa zmianie w porównaniu do ubiegłego miesiąca (-1 proc.). Po 11 proc. pospadały ceny noclegów w Poznaniu i we Wrocławiu, gdzie zapłacimy 220 zł. To o 22 proc. taniej niż w styczniu ubiegłego roku. W Warszawie (248 zł) i w Krakowie (236 zł) ceny spadły tylko o 6 proc. W Łodzi bez zmian (240 zł), a w Katowicach zapłacimy najmniej (+1 proc., 216 zł).

rt-2013-07


Nasza średnia krajowa nie uległa zmianie w porównaniu do zeszłego miesiąca, jednak w porównaniu do średniej ceny w styczniu 2012 r. teraz zapłacimy o 27 zł mniej. W Europie w tym roku ceny hoteli są niższe niż w styczniu ubiegłego roku. W Madrycie zapłacimy o 17 proc. mniej niż rok temu (354 zł). Największy spadek w tym miesiącu został odnotowany we Wiedniu (-18 proc.), gdzie zapłacimy 419 zł. Jedyny wzrost cen odnotowano w Genewie (+3 proc.), gdzie zapłacimy średnio 895 zł, co stanowi najwyższą średnią cen hoteli w Europie. Najtańszą europejską metropolią jest w tym miesiącu Warszawa. Ponadto jak wynika z analizy cen noclegowych ostatnich 3 lat, Polska oferuje średnio najniższe ceny w Europie. Minimalnie więcej niż w naszej stolicy zapłacimy w Saragossie i Sofii.

Wydanie: 10/2012, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail