Nowe modele – mniejsze spalanie

Rynek nowych autobusów w Europie ma się coraz słabiej. W zeszłym roku w niemalże całej Europie zanotowano spadek liczby rejestrowanych nowych autobusów. Coraz trudniej znaleźć nabywców dla nich, gdy wszyscy starają się zmniejszać koszty.

Producenci starają się więc obniżać koszty eksploatacyjne oferowanych przez nich pojazdów. A podstawą tych kosztów są wysokie koszty paliwa. Jeśli do tego dodać coraz ostrzejsze normy ekologiczne wprowadzane prze Unię Europejską od razu widać co jest kluczem do serc (czy raczej portfeli) potencjalnych klientów. Wspomniane obostrzenia zmuszają producentów do skupienia się na jak największym zmniejszeniu kosztów eksploatacyjnych oferowanych pojazdów.

Jak najmniejsze spalanie

Nowe modele czy rodziny pojazdów wprowadzane na rynek muszą więc charakteryzować się przede wszystkim mniejszym zużyciem spalin od swoich poprzedników.

Tak właśnie jest w przypadku autobusów Setry ComfortClass 500. W ich przypadku konstruktorzy przykładali się nawet do najmniejszych detali. Zmniejszeniu paliwa sprzyjać ma wszystko. Od aerodynamicznej linii po specjalne aerodynamiczne ostrza wycieraczek czy wreszcie aerodynamiczną konstrukcję tyłu autokaru. Zastosowane w tym modelu silniki spełniają już dziś wymogi Euro IV,które obowiązywać będą dopiero od...


Wydanie: 10/2012, TRANSPORT
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail