Nowości konferencyjno-hotelowe

W ubiegłym roku otwarto sporo nowych obiektów hotelowych i konferencyjnych. Wbrew pozorom nie było to związane tylko z organizacją Euro 2012, choć jak w przypadku Stadionu Narodowego bez tej imprezy nie byłoby tego nietypowego centrum konferencyjnego.

 

Podsumowując rok na rynku hotelowo-konferencyjnym postanowiliśmy opisać kilka obiektów otwartych w ubiegłym roku. Duże możliwości konferencyjne każdego z nich wpisują się w zauważalny rozwój polskiego rynku turystyki konferencyjno-biznesowej.

Mera Hotel & SPA w Sopocie

rt-2013-36

Nazwa hotelu wywodzi się od imienia morskiej bogini. Mera jest jedynym hotelem w Polsce, którego fasada powstała w 100 proc. z naturalnego drewna. Inwestycja została zrealizowana przez skandynawskiego developera, SwedeCenter, będącego częścią – Inter IKEA Center Group. Hotel oferuje 145 pokoi, największą w regionie strefę SPA & Wellness z 35 gabinetami zabiegowymi i czterema basenami, w tym jedynym w Polsce odkrytym basenem hotelowym na dachu (prawie nie ma brzegów, a woda zdaje się spadać w dół, gdzie przed oczami gości korzystających z kąpieli rozpościera się widok na Bałtyk), kompleks saun oraz dwie restauracje Mera Brasserie i Pescatore, zarządzane przez włoskiego szefa kuchni.

Hotelowa strefa SPA & Wellness zawiera bogatą ofertę usług, skoncentrowaną na czterech głównych zagadnieniach: weryfikacja ogólnego stanu zdrowia, zarządzanie stresem i głęboki relaks, odchudzanie oraz zabiegi oczyszczające i zapobiegające starzeniu się. 145 obszernych pokoi z widokiem na morze, zróżnicowanych jest pod względem funkcji oraz aranżacji, w tym pięć apartamentów. Jedno piętro to pokoje rodzinne, a w ich sąsiedztwie dwa pokoje gier i zabaw dla dzieci. Dostępne są także pokoje dla zakochanych oraz pięć indywidualnie zaprojektowanych apartamentów: Misty, Sandy, Sunrise, Sunset i Stormy.

Część konferencyjna hotelu składa się z 3 sal konferencyjnych mogących pomieścić w sumie 250 osób.

Narvil Conference & SPA

rt-2013-37

Hotel rozpoczął przyjmowanie gości w czerwcu. 4-gwiazdkowy hotel Narvil Conference & SPA w Serocku z 332 pokojami, 32 salami konferencyjnymi, Centrum SPA z 12 gabinetami, zapleczem rekreacyjnorozrywkowym i parkingiem na 350 samochodów. Był to największy hotel otwarty w ubiegłym roku. Obiekt zlokalizowany na 7-hektarowym zadrzewionym terenie oparł swoją koncepcję na związkach z naturą i z wodą. W jego sąsiedztwie płynie Narew, budynek otacza fosa, a tuż przed hotelem w sztucznym zbiorniku pływają ryby. Drzewa znajdujące się na terenie stały się również inspiracją dla architektów, którzy stworzyli ścianę organiczną, otaczającą salę balową. Nowoczesna bryła obiektu wtopiona została w otaczającą przyrodę, a ściany hotelu wkomponowano w naturalną przestrzeń między drzewami. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia KM Rubaszkiewicz. Nazwy sal konferencyjnych, z których największa Amazonka ma ponad 1,6 tys. mkw., pochodzą od najbardziej znanych rzek światowych, europejskich oraz polskich, w zależności od poziomu, na którym się znajdują. Wszystkie apartamenty zostały nazwane od największych mórz, a apartamenty klasy VIP od oceanów. Do wody i natury nawiązuje...


Wydanie: 10/2012, HOTELE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail