Ubezpieczenie w karnecie

Firma AIG zaoferowała polskim ośrodkom narciarskim, pensjonatom i organizatorom wypoczynku możliwość zapewnienia ochrony swoich klientów przy pomocy grupowego ubezpieczenia NNW.

Teraz, dzięki elastycznym polisom NNW Specialty, usługodawcy będą mogli zapewnić swoim klientom ochronę. Specjalistyczne ubezpieczenia NNW mogą być dodawane do karnetów narciarskich, ofert hoteli i pensjonatów. Stanowić mogą również bonus od organizatorów wyjazdów zimowych czy przewoźników dowożących turystów do popularnych kurortów w sezonie narciarskim i w trakcie ferii. Tego typu „szyta na miarę” polisa gwarantuje dodatkową indywidualną ochronę ubezpieczeniową (odszkodowania NNW są komplementarne i mogą się sumować). Nawet jeśli przyczyną zdarzenia po części była śliska podłoga, awaria wyciągu lub niewystarczająco dobrze utrzymany stok narciarski, turysta nie musi dochodzić winy czy zaniedbania są ze strony usługodawcy, bo i tak jest ubezpieczony.

rt-2013-02-03

To właśnie różni polisę NNW wykupowaną przez dany ośrodek czy pensjonat od tradycyjnego ubezpieczenia OC. To ostatnie gwarantuje odszkodowanie dopiero w przypadku potwierdzenia winy usługodawcy. Grupowa polisa NNW Specialty może być korzystna zarówno dla organizatorów zimowego wypoczynku – zapewnia im większą wiarygodność i spokój, jak i dla ich klientów – staje się naturalnym uzupełnieniem polisy indywidualnej NNW. Ważną cechą polis dla turystów – zapewnianych przez organizatorów zimowego wypoczynku i usługodawców jest fakt, że ubezpieczenia nie nabywa się osobno, lecz w pakiecie. Okolicznościowe ubezpieczenie jest wówczas wpisane w konkretną ofertę. Dzięki temu klient nie tylko nie musi pamiętać o zakupie polisy na własną rękę, ale także ze względu na grupowy charakter NNW, koszty zawarte w cenie danego biletu czy usługi są dla niego niemal nieodczuwalne. – Pakietowe oferty to rozwiązanie coraz popularniejsze m.in. za granicą, gdzie ośrodki narciarskie oferują swoim klientom dedykowane usługi czy programy rabatowe. – powiedział Konrad Adamczewski, kierownik sprzedaży grupowych Ubezpieczeń NNW SPECIALTYsolutions w Dziale Grupowych Ubezpieczeń Osobowych AIG. W skład karnetu narciarskiego wchodzić może również indywidualna polisa NNW dla posiadaczy skipassów, która ochroni ich w sytuacji uprawiania sportów zimowych. Zakres i sumy ubezpieczeń dostosowane zostały do potrzeb amatorów szusowania. W razie wypadku turyści liczyć mogą m.in. na zwrot kosztów leczenia, świadczenia z tytułu złamań, okaleczenia twarzy czy nieszczęśliwego uszkodzenia zębów, a także ochronę ubezpieczeniową na wypadek trwałego inwalidztwa lub śmierci.

Wydanie: 11/2012, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail