Droższa UE

Ceny hoteli w Europie z lutym są wyższe o 6 proc. w stosunku do stycznia.

Tak wynika z opublikowanego indeksu Hotel Price Index (tHPI), uwzględniającego ceny pokoi w 50 najpopularniejszych miastach Europy. Najdrożej nadal jest w Londynie, gdzie cena dwuosobowego pokoju wynosi 144 funty. Największy wzrost notowano w miastach związanych z karnawałem. I tak w Wenecji wzrost ten wyniósł 38 proc., a w Walencji 19 proc. Ceny wzrosły również w Berlinie (12 proc.), tu jednak podwyżki były wywołane Międzynarodowym Festiwalem Filmowym. Na przeciwnym biegunie znalazły się Ryga, gdzie ceny spadły o 26 proc. i Praga czeska, gdzie w stosunku do stycznia jest teraz taniej o 21 proc.

rt-2013-02-12

Pokój w Pradze kosztuje teraz 71 funtów. Natomiast w Rydze 56 funtów i jest jednym z najtańszych miast. Również w Warszawie ceny pokoi hotelowych spadły w ciągu ostatniego miesiąca. Spadek ten wyniósł 12 proc. do poziomu 53 funtów. Tym samym Warszawa nadal pozostaje w gronie najtańszych pod tym względem miast w Europie. W Polsce większość cen spadła w porównaniu do zeszłego roku. W Poznaniu zapłacimy aż 19 proc. mniej niż rok temu, a we Wrocławiu o 16 proc. O 13 proc. spadła średnia cena w Warszawie, Łodzi, Gdańsku. Najmniej zapłacimy w tym roku w Katowicach (216 zł), a najwięcej w Zakopanem (345 zł).


Wydanie: 11/2012, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail