Przywitanie z Afryką

Afryka jako część Starego Świata od dawna była penetrowana przez Europejczyków, jednak pomimo kontaktów nadal nie straciła dla nas swego egzotycznego uroku.

 

Wprawdzie dla wielu mieszkańców naszego kraju pierwsze skojarzenie będzie wiązało się z konfliktami, wojnami i niebezpieczeństwami, jednak jest coraz więcej chętnych, by udać się na Czarny Ląd.

rt-2013-02-27

Polska-Afryka

Nie da się zaprzeczyć, że są rejony Afryki gdzie trwają bardziej czy mniej otwarte konflikty. Ostatnia wojna w Mali (kraju mającym zresztą wspaniałe zabytki) na pewno nie poprawi tego obrazu. Jednak trzeba również pamiętać, że olbrzymie połacie tego kontynentu, choć biedne, są jednak spokojne i oferują turystom niepowtarzalne wrażenia. Pomijając kraje Maghrebu, które wprawdzie formalnie leżą na kontynencie afrykańskim jednak różnią się znacząco zarówno przyrodniczo jak i kulturowo od Czarnej Afryki. Pomimo nienajlepszej opinii, polscy turyści coraz chętniej udają się w tamte rejony.

Widać to nawet w bilansach z systemów rezerwacyjnych. Najpopularniejszy w Polsce kraj czarnej Afryki – Kenia przestał być umieszczany w kategorii inna, a potrafi w niektórych okresach wyprzedzić nawet wydawałoby się znacznie bardziej popularne destynacje. W publikowanych prze PZOT raportach sprzedaży z systemu MerlinX w podsumowaniu zimowej sprzedaży Kenia ma około 2,5 proc. udział. Pojawienie się...


Wydanie: 11/2012, PREZENTACJE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail