Śląski rodzynek

Dzięki temu to śląskie miasto oferuje liczne atrakcje zarówno dla miłośników turystyki kulturowej jak i wypoczynku na łonie natury. Mimo długiej historii o dużej liczby atrakcji turystycznych Racibórz pozostaje turystycznie w cieniu bardziej znanych i położonych w pobliżu miast jak choćby Bielsko-Biała, Opole czy Tarnowskie Góry. Tymczasem leżący niemal w równej odległości od wspomnianych trzech miast Racibórz może stanowić doskonałą bazę wypadową do zwiedzania Śląska. I to zarówno po polskiej jak i czeskiej stronie granicy. Miasto położone jest w pobliżu drogi A1, dzięki czemu jest doskonale skomunikowane z resztą kraju.

rt-2013-02-32

Na zielono

Atrakcje przyrodnicze Raciborza nie ograniczają się tylko do bezpośredniego otoczenia miasta, które jest pod tym względem ciekawe. W gminie leży jedno z najczystszych i najbardziej zielonych miast Śląska – Kuźnia Raciborska, otoczona pięknymi lasami. Również płynąca przez miasto i gminę Odra jest zupełnie inną rzeką niż ta uregulowana w dolnym biegu. Dzięki wywłaszczeniu terenu, meandrująca rzeka zachowała tu swój dziki charakter ze wszystkimi jego urokami. Sam Racibórz ma na swym terenie wiele interesujących i cennych okazów przyrody. Szczególnie dużo jest pomnikowych platanów.

Jednym z...

Wydanie: 11/2012, PREZENTACJE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail