Był miliard będzie lepiej

Liczba międzynarodowych podróży turystycznych w roku 2012 przekroczyła miliard i wyniosła dokładnie 1 mld 350 mln. Było to o 4 proc. więcej niż w roku 2011. Taki wynik podaje Barometr Turystyki UNWTO.

rt-2013-02-49

Największy przyrost podróży zagranicznych zanotowano w grupie gospodarek wschodzących, wyniósł 4,1 proc. W przypadku gospodarek rozwiniętych wyniósł 3,6 proc. przy czym większy wzrost zanotowano w krajach Azji i Pacyfiku. Zgodnie z długoterminową prognozą UNWTO w bieżącym roku tendencja ta ma się utrzymać i być jedynie nieco niższa niż w 2012 i wynieść od 3 do 4 proc.

 

Wyraźne wzrosty

Liczba podróży zagranicznych wzrosła w ubiegłym roku o 354 mln z 996 mln w roku 2011 do 1 mld 350 mln w 2012. W ten sposób po raz pierwszy w historii została przekroczona bariera miliarda turystów. Wzrost podróży był wyraźny w ciągu całego roku ze znacznie silniejszym niż przewidywano w ostatnim kwartale.

Najsilniejszy wzrost zanotowano w regionie Azji i Pacyfiku gdzie wyniósł on 7 proc. W Subregionach najwięcej podróży zagranicznych przybyło w Azji Południowo- Wschodniej i Afryce Północnej po 9 proc. W tym ostatnim przypadku w dużym stopniu zadziałał efekt bazy, czyli wzrostu przyjazdów po załamaniu spowodowanym wydarzeniami Arabskiej Wiosny. Jednak po uspokojeniu sytuacji, turyści zaczynają powoli wracać. – W roku 2012 obserwowaliśmy ciągłe wahania koniunktury gospodarczej...

Wydanie: 11/2012, ANALIZA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail