Analiza Rynku Walut

Ostanie dni stycznia przyniosły zdecydowane zwiększenie zmienności na wszystkich parach walutowych związanych ze złotówką, w tym głównej mierze mocne osłabienie się funta brytyjskiego.

Najważniejszym powodem była wypowiedź z 30 stycznia br. premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona dotyczącej renegocjacji warunków brytyjskiego członkowska w Unii Europejskiej.

Referendum, które Cameron zamierza przeprowadzić wśród Brytyjczyków w 2015 r. zdecyduje, czy Wielka Brytania pozostanie lub wyjdzie z Unii Europejskiej.

Reakcja rynków na wypowiedź premiera Camerona, związana jest pośrednio z pozycją Wielkiej Brytanii w handlu z krajami europejskim. Zgodnie z danymi Bundesbanku, Zjednoczone Królestwo jest najważniejszym partnerem handlowym Niemiec, wyprzedzając tym samym Francję. Może mieć to decydujący wpływ na wymianę handlową wewnątrz strefy euro, która zgodnie z ostatnimi danymi statystycznymi coraz bardziej osłabła. Rośnie zaś w siłę handel z krajami spoza strefy takimi jak Wielka Brytania, czy właśnie Polska, czego skutki widoczne są między innymi poprzez wzmacnianie krajowej waluty.

Wydanie: 11/2012, ANALIZA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail