Pielgrzym w samolocie

Rynek pielgrzymkowy jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi turystyki. Polska jest zarówno krajem przyjmującym grupy pielgrzymkowe, jak i rynkiem emisyjnym. W ostatnim czasie znacznie rozwinął się segment pielgrzymek do miejsc egzotycznych.

rt-2014-08-30

W ofertach biur, które je oferują, znajdziemy kraje rozłożone na niemal wszystkich kontynentach. Mamy więc do wyboru Afrykę, Azję czy którąś z Ameryk. Trzeba przyznać, że jest to rynek niewielki, ale dla wyspecjalizowanych graczy atrakcyjny. Nie powinno to być zaskoczeniem, jeśli uwzględnić dużą intensywność ruchu pielgrzymkowego w Polsce. Coraz więcej chętnych Szacuje się, że co roku około 7 mln osób udaje się w pielgrzymkę do któregoś z sanktuariów (dane Z akładu G eografii Religii Uniwersytetu Jagiellońskiego). Oczywiście na te statystyki składają się również pielgrzymki tych, którzy odbywają więcej niż jedną podróż. Miażdżąca większość podróżuje po kraju. Z tego około 4 mln (a więc bez mała 60 proc.) pielgrzymuje na Jasną G órę. Jeśli z tej grupy nawet niewielki odsetek uda się poza E uropę, to i tak ta część rynku jest atrakcyjna. Grupa polskich pielgrzymów udających się do któregoś z zagranicznych sanktuariów szacowana jest na około 200 tys. Trzeba jednak pamiętać, że lwia część tej grupy podróżuje po E uropie. Tu najczęściej są to Włochy czy Francja (Lourdes) i Portugalia (Fatima). Przy tym liczba tych, którzy wybierają najdalsze pielgrzymki, jak przyznają organizatorzy tego typu imprez, z roku na rok rośnie.

rt-2014-08-31

Bogaty program

Z uwagi na koszt przelotu, który jest najdroższą częścią imprezy, podróże takie trwają zwykle co najmniej 10-14 dni. Nic więc dziwnego, że...

Wydanie: 12/2012, ŚWIAT BRANŻY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail