Słowenia na cały rok

Dwumilionową Słowenię odwiedza rocznie około 3,4 miliona turystów. Przodują Włosi, Austriacy, Niemcy i Rosjanie. Dla turystów z Polski to wciąż kraj tranzytowy w drodze do Włoch lub Chorwacji. A szkoda, bo warto się w Słowenii zatrzymać na dłużej.

pws-2015-05c-21

Powierzchnia Słowenii to zaledwie 20 273 kilometry kwadratowe. To ogromna zaleta tego kraju, przynajmniej z perspektywy odwiedzających go turystów. Dzięki niewielkim odległościom, podróżując samochodem lub pociągiem, w ciągu dwóch godzin można dotrzeć do większości atrakcji – od Lublany po Koper – i podziwiać zmieniający się z minuty na minutę krajobraz: od wybrzeża Morza Śródziemnego, przez łagodne wzgórza Dolnej Krainy, po ośnieżone szczyty Alp. Słowenia szczyci się piękną i znakomicie chronioną przyrodą – lasy stanowią aż 58 proc. powierzchni kraju, tutaj mają źródła takie rzeki jak Sawa czy Krka, a okolice Alp Julijskich z najwyższym szczytem Triglav to kultowe miejsce dla wielbicieli alpinizmu. Te naturalne warunki, w połączeniu z rozwiniętą infrastrukturą, która umożliwia korzystanie z atrakcji poszczególnych regionów, są świetnym zapleczem dla branży turystycznej. Dzięki rozwiniętej ofercie rekreacyjnej w trakcie podróży przez Słowenię można na przykład zatrzymać się na polach golfowych, skorzystać z bogatej oferty kurortów narciarskich lub przesiąść się na rower i zwiedzać kraj z perspektywy rozbudowanej sieci tras rowerowych dostosowanych do różnych potrzeb i umiejętności.

pws-2015-05c-22

pws-2015-05c-23

Inwestycje

Inwestycje w rozwój infrastruktury turystycznej, jak i promocja Słowenii za granicą (w ramach kampani wizerunkowej I feel sLOVEnia) również przyczyniły się do rozwoju branży turystycznej. Według danych Ministerstwa Spraw Zagranicznych rola turystyki w słoweńskiej gospodarce systematycznie rośnie i w 2014 roku stanowiła 12 proc. PKB kraju, tworząc zatrudnienie dla około 81 tysięcy osób....

Wydanie: 12/2012, ŚWIAT BRANŻY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail