Najlepsze lotniska świata

Agencja konsultingowa Skytrax ogłosiła ranking najlepszych lotnisk świata World Airport Awards 2013.

rt-2013-05-03

To coroczne zestawianie powstaje na podstawie opinii pasażerów. W tym roku oceny dokonało ponad 12 milionów osób. Lotniska są nagradzane w kategoriach różnych pod względem wielkości, regionu, najlepszej obsługi, hotelu lotniskowego itp.

Tegorocznym zwycięzcą w głównej kategorii (po prostu na najlepsze lotnisko) został port lotniczy Singapur-Changi, na drugim miejscu znalazł się Incheon International Airport w Seulu, natomiast na trzecim Amsterdam Schiphol Airport. Ten ostatni jest również zwycięzcą w kategorii portów europejskich. Na kolejnych miejscach w tej kategorii znalazły się Munich Airport oraz Zurich Airport. Niestety nawet w kategorii lotnisko w Europie Środkowej w pierwszej dziesiątce nie ma żadnego z naszych lotnisk. Pierwsze sześć miejsc zajmują porty z Niemiec. Dopiero na 7. jest wiedeńskie lotnisko, na 8. zaś znalazł się port lotniczy w Pradze. Europejski port lotniczy nr 1 odwiedza rocznie około 51 milionów pasażerów. Badanie Skytrax pokazuje, że amsterdamskie lotnisko KLM poza świetną ofertą restauracyjną i sklepową dysponuje również bogatym wachlarzem rozrywek, co znalazło swoje odzwierciedlenie w przyznaniu II miejsca w kategorii Najlepsze na świecie udogodnia rekreacyjne. Pasażerowie oczekujący na wylot mogą wybrać masaż, zagrać w pokera w kasynie lub w bibliotece nadrobić zaległości w czytaniu.

Wydanie: 3/2013, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail