Dla ambitnych turystów

Właśnie wystartował nowy serwis turystyczny – pierwsza w Polsce wyszukiwarka wypraw Zorientowani.com.

rt-2013-05-06

Nowy portal skierowany jest do osób zainteresowanych aktywnym wypoczynkiem. Serwis ma za zadanie skupić oferty wielu organizatorów wypraw w jednym miejscu, dając użytkownikom możliwość łatwego i szybkiego wyboru wymarzonego wyjazdu, a touroperatorom szansę zaprezentowania swojej oferty szerokiej grupie klientów. Wyprawy zamieszczone w serwisie pogrupowane są według kilku kategorii wyjazdów, m.in.: trekking, fotowyprawy, aktywne (rowerowe, offroad, kajakowe, konne) czy tematyczne (joga, medytacja, kulinarne). Najważniejszym elementem na portalu jest wyszukiwarka, która umożliwia użytkownikom znalezienie podróży dostosowanej do ich wymagań. System pozwala na odnalezienie ofert według kilku parametrów: kierunku, daty i długości wyjazdu, ceny, kategorii, organizatora.

Każda z wycieczek opisana jest w ten sam sposób. Po wejściu na wybraną ofertę użytkownik otrzymuje najważniejsze informacje na temat wyjazdu pogrupowane w cztery zakładki: opis, program, galeria, warunki. Ujednolicone ceny wyjazdów zawsze podawane są w złotówkach i zawierają koszty transportu, co nie jest powszechną praktyką. – Tak usystematyzowany sposób prezentacji ofert ułatwia użytkownikom porównanie wypraw, co przy dotychczasowym rozproszeniu i różnym sposobie prezentacji tych informacji w Internecie było praktycznie niemożliwe – tłumaczy Gosia Preuss-Złomska, współzałożyciel portalu. Po wybraniu swojej wyprawy użytkownik ma możliwość bezpośredniego kontaktu z organizatorem poprzez wypełnienie formularza „zarezerwuj” lub „zapytaj o ofertę”. Użytkownik może również przejść na stronę biura podróży i tu zapoznać się z organizowanymi przez nie podróżami. Organizator, aby zamieścić swoją ofertę w wyszukiwarce, powinien zarejestrować się na Zorientowani.com, a następnie w panelu administracyjnym dodać wyprawę.

Po zaakceptowaniu wpisu przez administratora serwisu oferta będzie widoczna w witrynie i uwzględniana przez wyszukiwarkę. Dodawanie ofert na Zorientowani.com do końca 2013 roku jest bezpłatne. Wydawca przewidział również dodatkowe, płatne możliwości wyróżnienia wycieczki na życzenie organizatora.

Wydanie: 3/2013, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail