Nie tylko Morze Czerwone

Dla wielu osób egipska turystyka zaczyna się i kończy w kurortach na Morzem Czerwonym. Choć faktycznie raczej trudno sobie wyobrazić ofertę tego kraju bez Hurgady czy Szarm El-Szejk, to jednak kraj ten ma do zaoferowania znacznie więcej.

rt-2013-05-29

Po Arabskiej Wiośnie ruch turystyczny w Egipcie wraca powoli do dawnego poziomu. Coraz więcej turystów przekonuje się, że nie dzieje się tam nic, co mogłoby zagrażać ich bezpieczeństwu. Jednak ten powrót do normy następuje przede wszystkim we wspomnianych kurortach. Tymczasem zarówno miejsca znane już wcześniej turystom, jak Giza czy Luksor, oraz te dopiero odkrywane, jak wybrzeże śródziemnomorskie, czekają na turystów. Obecnie pomimo dynamicznej sytuacji politycznej poziom bezpieczeństwa nie różni się zasadniczo od czasów sprzed arabskiej wiosny.

 

Regiony rzadziej odwiedzane przez turystów mają wiele do zaoferowania. W Polsce stosunkowo mało popularne jest śródziemnomorskie wybrzeże. Tymczasem z punktu widzenia polskich biur podróży ma ono spory potencjał. Szczególnie, że najwięcej naszych rodaków wyjeżdża w miesiącach wakacyjnych i okołowakacyjnych, a wiec wtedy, gdy na tym wybrzeżu panują najlepsze warunki. To niweluje mankament, jakim jest stosunkowo chłodna pogoda zimą. Ponadto latem jest tam znacznie chłodniej niż w rozpalonych kurortach znad Morza Czerwonego. Średnie temperatury w tym okresie oscylują tam w okolicach 28-30 st. C. Polscy turyści jeżdżą nad Morze Śródziemne do Grecji czy Turcji. Nie ma więc powodu by nie wypoczywali nad tym samym morzem w Egipcie – komentuje Ahmed Sobhi Ismail, dyrektor biura ds. turystyki Ambasady Egiptu.

 

rt-2013-05-30Morze Śródziemne

Najlepsze...


Wydanie: 3/2013, ŚWIAT BRANŻY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail