Paneuropejskie konsorcjum podróży

Komisja Europejska (Dyrekcja Generalna ds. Mobilności i Transportu) powołała konsorcjum All Ways Travelling w celu opracowania i zatwierdzenia modelu systemu informacji i rezerwacji dla multimodalnego, paneuropejskiego transportu pasażerskiego.

Na czele konsorcjum, które zrzesza firmy BeNe Rail, IATA, Thales, UNIFE i Zeppelin University, stoi spółka Amadeus. Powołanie All Ways Travelling stanowi jedną z inicjatyw podjętych przez Komisję Europejską w ramach „Planu utworzenia jednolitego europejskiego obszaru transportu”. Jego celem jest zbudowanie bardziej efektywnego i zrównoważonego systemu transportu, który przyczyni się do zwiększenia mobilności w Europie i poziomu zatrudnienia w tym sektorze gospodarki oraz zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. Pierwszym etapem projektu jest analiza multimodalności. Badania zrealizuje Zeppelin University do końca 2013 roku.

Długoterminowym celem Komisji Europejskiej jest ułatwienie podróżowania po Europie różnymi środkami komunikacji – samolotem, koleją, komunikacją miejską – dzięki czemu mieszkańcy kontynentu i odwiedzający go turyści będą mogli z łatwością korzystać z kompleksowej oferty usług transportowych. Plan ustanowi strukturę dla europejskiego transportu multimodalnego, usprawniając zakupy, rezerwację biletów i procesy płatnicze.

Powstał również zespół doradczy składający się z dziesięciu przedstawicieli największych graczy w branży, aby zapewnić, że podejście do multimodalnych podróży jest naprawdę korzystne dla branży turystycznej jako całości – powiedział Thomas Drexler, dyrektor Działu Transportu Kolejowego i Naziemnego w Amadeus.

Wydanie: 5/2013, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail