WIATR i WODA w Gdyni

W dniach 15-18 sierpnia w Gdyni odbędzie się wielkie święto sportów wodnych – 8. Targi i Festiwal Żeglarski „Wiatr i Woda - na wodzie”.

rt-2013-07-06

Najpiękniejsze jachty, najszybsze łodzie motorowe, skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny przez cztery dni można będzie oglądać w przystani jachtowej „Marina Gdynia”. Tegoroczne targi zapowiadają się bardzo interesująco. Przede wszystkim ze względu na dużą liczbę nowych łodzi i jachtów, nie wystawianych dotąd w Gdyni. Pojawią się tez konstrukcje premierowe. W tym roku w kilkudziesięciu namiotach swoje produkty zaprezentuje 120 wystawców, a widzowie podziwiać będą mogli ponad 100 jednostek. Tradycyjnie honorowy patronat nad targami sprawują m.in. prezydent Gdyni pan Wojciech Szczurek, Polski Związek Żeglarski, Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego oraz Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych. Imprezę organizują Yacht Expo, Murator Expo, Miasto Gdynia oraz GOSiR. Partnerem targów jest magazyn „Żagle”.

Na gości czekać będzie wiele atrakcji. W basenie jachtowym odbędą się pokazy sportów wodnych i pokazy ratownictwa przygotowane prze najlepszych gdyńskich ratowników. Tradycyjnie targom towarzyszyć będzie Bałtycki Festiwal Piosenki Morskiej, który odbędzie się 16 i 17 sierpnia na gdyńskiej plaży, tuż obok mariny. Miłośnicy modelarstwa i radiojachtingu będą mogli podziwiać podczas targów regaty jachtów sterowanych radiem, a najmłodsi goście – wziąć udział w prawdziwym chrzcie morskim oraz koncert „szanteczek” w wykonaniu zespołu „Zejman & Garkumpel”. Wystawcom w tym roku ponownie przyznane zostaną nagrody w konkursie Gdynia Yacht Design, w którym profesjonalne jury wybierze najpiękniejsze jachty spośród prezentowanych na targach jednostek. Redakcja magazynu „Żagle” wręczy nominacje do prestiżowej nagrody „Jacht Roku w Polsce” – „Polish Yacht of the Year”.

Wydanie: 5/2013, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail