Morze, uzdrowiska i historia

Położenie na pograniczu oraz wspaniałe warunki naturalne powodują, że województwo zachodniopomorskie ma możliwości, by stać się doskonałym towarem eksportowym.

W naszym klimacie samo posiadanie morza nie wystarcza, by turyści zechcieli wypoczywać w danym miejscu. Poza wodą i plażą trzeba im dać jeszcze inne atrakcje i powody by zechcieli wypoczywać tu a nie w „ciepłych krajach”.

rt-2013-07-14

Turystyczna czołówka

Województwo zachodniopomorskie, choć kojarzone przede wszystkim z morzem, ma do zaoferowania również inne atrakcje zlokalizowane w głębi lądu. Nic więc dziwnego, że należy do najchętniej odwiedzanych przez turystów województw. Pod tym względem znajduje się ono na czwartym miejscu wśród polskich województw. Spośród zagranicznych turystów, którzy w ubiegłym roku odwiedzili nasz kraj, aż 21 proc. trafiło do tego województwa. Co ważne, szczególnie dla właścicieli obiektów noclegowych, średnia długość pobytu turysty jest stosunkowo duża. Badania ruchu turystycznego w województwie zachodniopomorskim pokazują, że turyści, którzy w ubiegłym roku odwiedzili województwo, w większości oceniają jego walory turystyczne bardzo dobrze.

rt-2013-07-15

Natomiast oczekują poprawy infrastruktury drogowej oraz jakości usług noclegowych i bazy rekreacyjno sportowej.

 

Morze przygody

Takim hasłem reklamuje swoje turystyczne walory województwo zachodniopomorskie. Z przeprowadzonych przez Urząd Marszałkowski badań ruchu turystycznego wynika, że odwiedzający to województwo bardzo cenią różnorodność oferty turystycznej. Jeśli wyliczyć tylko najważniejsze atrakcje, nie jest to wynik zaskakujący. Nie dziwi również fakt, że większość z turystów odwiedza region ponownie.

Jeśli do tego doliczyć...

Wydanie: 5/2013, PREZENTACJE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail