Rosjanie to najbardziej irytujący turyści

Najbardziej razi nas zachowanie turystów z Rosji. Tak wynika z wyników ankiety, przeprowadzonej wśród 12 tys. użytkowników z 20 europejskich krajów na portalu Zoover.

rt-2013-08-04

42 proc. ankietowanych wskazało na Rosjan jako najbardziej irytujących turystów, których spotykają podczas wakacyjnych wojaży. Największą popularnością wśród Rosjan cieszą się Turcja i Egipt, ale również w kurortach położonych u wybrzeży Hiszpanii można spotkać ich bardzo wielu. Hiszpania znajduje się obecnie wśród trzech destynacji najchętniej wybieranych przez rosyjskich urlopowiczów. Oprócz Rosjan w grupie najmniej lubianych turystów znajdują się również Niemcy (17 proc.) oraz Anglicy (13 proc.). Angielscy turyści są najczęściej negatywnie wspominani w opiniach innych użytkowników, którzy mieli wątpliwą przyjemność spędzać wakacje w ich towarzystwie na Majorce oraz hiszpańskim wybrzeżu Costa del Sol. Najbardziej irytujących Niemieckich turystów można spotkać szczególnie w tureckim Side oraz na Majorce. Generalnie Europejczycy nie mają większych problemów z Polakami na wakacjach, niecałe 4 proc. ankietowanych wskazało, że raziło ich kiedykolwiek zachowanie naszych rodaków podczas urlopu.

Interesujące jest to, że wielu Polaków (13 proc.) wskazało swoich rodaków jako najbardziej uciążliwych podczas wypoczynku. Może patrzymy na swoich rodaków bardziej krytycznym okiem niż reszta Europy? Na końcu listy najbardziej irytujących turystów (a tym samym uznać ich można za najmilszych) znajdują się Austriacy (niecały 1 proc.) oraz Belgowie (1 proc.), a następnie Skandynawowie oraz Grecy (w obu przypadkach 2 proc.). W ankiecie przeprowadzonej również przez Zoover w roku 2012 na pierwszym miejscu najbardziej uprzejmych turystów znaleźli się Austriacy. Wygląda na to, że są oni najmilszymi i najbardziej przyjacielskimi towarzyszami, których można spotkać w europejskich kurortach. Badania przeprowadzone przez GfK-Intomart i Google w 2012 wykazują, że ponad 60 proc. wszystkich konsumentów, którzy zarezerwowali wakacje, odwiedzało stronę Zoover, aby sprawdzić informacje.

Wydanie: 6/2013, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail