Turystyczne zaplecze stolicy

Zamieszanie wokół portu lotniczego w Modlinie skupia się na ogół na jego pomocniczej czy uzupełniającej roli wobec lotniska na Warszawskim Okęciu. Tymczasem bliższa i dalsza okolica tego nowego portu lotniczego jest bardzo atrakcyjna turystycznie.

rt-2013-08-15

Podobnie jak w przypadku wielu takich rejonów nie jest ona dostatecznie wykorzystana i zagospodarowana, a co za tym idzie stwarza spore możliwości rozwoju oferty turystycznej. Zwłaszcza gdy Modlin zacznie znów funkcjonować na wysokich obrotach, co mimo kłopotów powinno wcześniej czy później nastąpić.

Park – niepark

rt-2013-08-16

Kampinoski Park Narodowy jest drugim pod względem wielkości parkiem narodowym w Polsce. Jednak jego nietypową cechą jest bezpośrednie sąsiedztwo z granicami Warszawy. Jest to jeden z dwóch przypadków na świecie, gdzie granica parku narodowego jest równocześnie granicą stolicy. Z jednej strony stwarza to ogromne możliwości dla rozwoju turystyki, z drugiej, z uwagi na status parku narodowego, występują tu liczne ograniczenia prawne.
Jest to jeden z parków narodowych do których wstęp jest całkowicie wolny. Nikt nie pobiera tu żadnych opłat, co zwiększa jego atrakcyjność, zwłaszcza z punktu widzenia krótkich wypadów z miasta. Jednak sam fakt, że mieszkańcy dużego miasta mogą dojechać autobusem miejskim bezpośrednio do parku narodowego sam w sobie generuje ogromny ruch. O dziwo, do niedawna nie analizowano dokładnie tego ruchu. Dopiero stosunkowo niedawno (w latach 2004-2009) przeprowadzone zostały przez dr Katarzynę Dzioban z Katedry Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie badania na ten temat.
Zgodnie z tymi wynikami park odwiedza rocznie ponad 900 tys. turystów i liczba ta stale rośnie. Należałoby do niej doliczyć jeszcze znaczny ruch wynikający ze stosunkowo gęstej zabudowy w otulinie parku. Liczne osiedla domów jednorodzinnych są również źródłem zasilania ruchu turystycznego w parku.Okazuje się więc, że park traktowany jest przez mieszkańców stolicy jak większy park miejski. Fakt intensywnej eksploatacji turystycznej KPN-u widać po liczbie oznakowanych...

Wydanie: 6/2013, PREZENTACJE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail