Tylko Warszawa droższa

W listopadzie ceny hoteli maleją w całej Europie – z wyjątkiem Warszawy. W najbardziej pożądanych metropoliach zapłacimy średnio 450 zł za nocleg w pokoju dwuosobowym typu standard, czyli o 18 proc. mniej niż w październiku (516 zł).

rt-2013-11-05

W polskiej stolicy ceny doby hotelowej wzrosły do poziomu 378 zł, co odpowiada podwyżce o 32 proc. w porównaniu z listopadem ubiegłego roku. Takie informacje wynikają z raportu trivago Hotel Price Index (tHPI), który co miesiąc publikuje porównywarka cen hoteli www.trivago. pl. Trwający od tygodnia szczyt klimatyczny COP19 w Warszawie przyczynił się do wyraźnego wzrostu cen zakwaterowania. Podczas konferencji średnia cena doby hotelowej w stolicy przekracza poziom 100 euro (433 zł). W październiku podróżni płacili jeszcze przeciętnie 322 zł. Wzrost cen jest odczuwalny w całym województwie mazowieckim, gdzie średnia w listopadzie wynosi 362 zł (+16 proc. w porównaniu z październikiem).

W 44 z 50 miast prowadzonych na liście tHPI w listopadzie przenocujemy taniej niż w październiku. Przede wszystkim podróżni odwiedzający Włochy skorzystają z wyraźnie opadających kosztów noclegowych. W Wenecji (572 zł) ceny hoteli spadły o 46 proc., we Florencji (471 zł) i w Rzymie (463 zł) zapłacimy o 32 proc. mniej. Branża hotelowa w Barcelonie (450 zł) obniża ceny o 28 proc., a w Pradze (341 zł) ceny noclegów w porównaniu z ubiegłym miesiącem spadły o 25 proc.

Wydanie: 7/2013, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail