Więcej turystów w Niemczech

W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy tego roku ruch turystyczny u naszych zachodnich sąsiadów wzrósł o 4 proc. Tak wynika z danych opublikowanych przez Federalny Urząd Statystyczny. Od stycznia do sierpnia cudzoziemcy wykupili w sumie ponad 49 mln noclegów.

rt-2013-11-06

Podstawową grupę odwiedzających Niemcy stanowili goście z krajów europejskich. Niemców cieszy szczególnie fakt, ze wzrost przyjazdów do ich kraju nastąpił w okresie spadku liczby podróżujących europejczyków (spadek wyniósł około 2,5 proc.). Spory udział w tym wzroście mieli między innymi mieszkańcy krajów sąsiadujących z Niemcami, ze Szwajcarią na czele. Mieszkańcy konfederacji zarezerwowali prawie 3,7 mln. noclegów, co oznacza wzrost o 5,5 proc. w stosunku do tego samego okresu roku 2012.

Jeszcze większy wzrost zanotowano w przypadku turystów z Wielkiej Brytanii. W tym wypadku liczba noclegów wzrosła o ponad 9 proc. Na tym samym poziomie wzrosła liczba noclegów wykupionych przez Polaków. Nasi rodacy nocowali za Odrą około 1,5 mln razy. Duże wzrosty zanotowano w przypadku turystów z krajów Zatoki Perskiej. Ponad milion noclegów gości z tego regionu oznacza aż 17-proc. wzrost. Podobny nastąpił w przypadku obywateli rosyjskich. Również chińczycy dopisali, wykupując 1,1 mln noclegów, a więc o ponad 10 proc. więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego. Z głównych rynków spadek zanotowano tylko w przypadku turystów z Włoch. Jednak spadek na poziomie 0,1 proc. należy uznać za sukces, jeśli uwzględnić stan gospodarki tego kraju.

Wydanie: 7/2013, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail