Numerowane miejsca

Ryanair wprowadza numerowane miejsca na wszystkich lotach od 1 lutego 2014 roku. Numerowane miejsca są już dostępne przy rezerwacji na stronie Ryanair.com, co umożliwi wszystkim pasażerom Ryanair wybór preferowanego miejsca z góry (lub rezerwację miejsc razem ze swoimi towarzyszami podróży).

rt-2013-12-08

Pasażerowie Ryanair mogą teraz wybrać swoje miejsce w trakcie procesu rezerwacji (poprzez funkcję Zarządzaj rezerwacją) lub podczas odprawy online z trzech dostępnych opcji. Miejsca premium – w rzędach 1-5, 16 i 17 lub 32 i 33 – dają pasażerom pierwszeństwo wejścia na pokład, dodatkowe miejsca na nogi oraz możliwość szybszego opuszczenia samolotu za opłatą tylko 10 euro / 10 funtów (opłata za zarezerwowane miejsce). Miejsca standardowe – w rzędach 6-15 i 18-31 – w których pasażerowie mogą wstępnie wybrać swoje miejsce, np. koło okna lub upewnić się, że siedzą razem ze swoim towarzyszem, za opłatą tylko 5 euro / 5 funtów (pierwszeństwo wejścia na pokład może zostać wykupione za dodatkową opłatą w wysokości 2 euro / 2 funty). Pasażerowie Ryanair, którzy nie chcą wstępnie wybrać swojego miejsca, mogą odprawić się w okresie od 7 dni do 2 godzin przed wylotem.

Zostanie im przydzielone miejsce bez dodatkowych kosztów. Darmowe przydzielone miejsca nie będą dostępne wcześniej niż 7 dni przed każdym odlotem. Pasażerowie, którzy zakupili pierwszeństwo wejścia na pokład do lotów rozpoczynających po 1 lutego 2014 roku, mogą wybrać standardowe miejsca bezpłatnie podczas odprawy na stronie internetowej Ryanair.com. Ta nowa usługa jest częścią wyraźnego trendu zwiększania przez przewoźników lotniczych przychodów ze źródeł innych niż sprzedaż biletów. W działaniach tego typu przodują tanie linie, jednak również tradycyjni przewoźnicy coraz częściej sprzedają usługi dodatkowe.

Wydanie: 8/2013, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail