Nowe narzędzie od Travelportu

Firma poinformowała o uruchomieniu wersji beta Travelport Marketplace. Strona ta umożliwia klientom wyszukiwanie, przeglądanie oraz wybieranie produktów opracowanych przez firmę Travelport oraz jej partnerów, będących członkami Travelport Developer Network (TDN).

– Marketplace to jeden z elementów trwającej właśnie ewolucji sieci Travelport Developer Network i świadectwo naszego zaangażowania na rzecz współpracy ze społecznością programistów zewnętrznych — powiedział Chris Zando, wiceprezes ds. współpracy globalnej, partnerstwa i regionalnego zarządzania produktami. Travelport Marketplace oferuje członkom TDN możliwość promowania swoich produktów i usług oraz wychodzenia ze swoją ofertą do 67 tys. powiązanych z firmą Travelport biur podróży na całym świecie. Jest to kluczowy element strategii Otwartej Platformy firmy Travelport (Travelport Open Platform), zaprojektowany z myślą o ułatwieniu programistom tworzenia innowacyjnych produktów w pełni kompatybilnych z technologiami Travelport oraz dostarczaniu korzyści dla współpracujących z nią biur podróży. W przyszłości biura podróży znajdą tam nie tylko pomocne aplikacje do głównych systemów firmy – Travelport Smartpoint i Travelport Universal Desktop.

Marketplace będzie również miejscem, w którym będzie można nawiązać kontakt z odpowiednimi partnerami w zakresie wielu narzędzi informatycznych pozwalających lepiej obsługiwać klientów i tworzyć nowe źródła przychodów – od dostawców rozwiązań typu internet booking engine po twórców aplikacji mobilnych. – Chcemy, aby programiści wiedzieli o Marketplace – powiedział Phil Donathy, dyrektor ds. produktów w dziale narzędzi dla programistów firmy Travelport. – Zachęcamy ich do proponowania rozwiązań i testowania naszej platformy. Zgodnie z naszymi zasadami otwartości prezentujemy w pełni działającą wersję beta produktu, tak aby społeczność programistów mogła nam pomóc w nadaniu mu ostatecznego kształtu przed jego komercyjnym udostępnieniem klientom biur podróży Travelport w roku 2014. Wraz z uruchomieniem sklepu Marketplace firma Travelport oferuje pakiet SDK (Software Development Kit) do aplikacji Travelport Smartpoint. Pozwoli on programistom tworzyć moduły dodatkowe integrujące się z systemami typu desktop używanymi przez większość biur podróży Travelport. – Obecnie jesteśmy na etapie testów alfa pakietu Travelport Smartpoint SDK z dziesięcioma klientami, czterema biurami podróży i sześcioma członkami TDN – powiedział Donathy.

Wydanie: 8/2013, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail