Poland Cares

Burzliwa historia, zamiłowanie do sztuki oraz pasja są tym, co kształtowało polską kulturę od wieków. Turyści, którzy odwiedzają Polskę, zawsze są pod wrażeniem starannie zachowanych dzieł sztuki, gościnności mieszkańców oraz budowli, których fundamenty widziały pokolenia.

rt-2013-12-11

Dzieje się tak dzięki dobrze rozwiniętej branży ochrony zabytków w Polsce. Polska myśl techniczna i konserwatorska realizowana jest od lat niemal na całym świecie. Wielkim sukcesem zakończyła się odbudowa Warszawy po II wojnie światowej. Efektem odbudowy jest przywrócenie świetności miasta z XVIII wieku. Ponadto Polacy odkryli grobowiec Merefnebefa wraz z unikatowymi reliefami i malowidłami w egipskiej Sakkarze. Na pracach wykopaliskowych w Starej Dongoli w Sudanie – dawnej stolicy Zjednoczonego Chrześcijańskiego Królestwa Nubii – polska misja odkryła kilkanaście kościołów, m.in. tzw. Mauzoleum, Kościół o Kolumnach Granitowych pełniący funkcję katedry.

Polskich archeologów i konserwatorów spotkać można nawet w najbardziej egzotycznych częściach świata. W 2012 roku Polskie Ministerstwo Gospodarki, doceniając osiągnięcia branży ochrony zabytków, uruchomiło Program Promocji Branży Ochrony i Zachowania Zabytków, którego celem jest wzmocnienie konkurencyjności polskich firm poprzez poprawę ich wizerunku w oczach zagranicznych partnerów, nawiązanie międzynarodowych kontaktów i wypromowanie polskich specjalności eksportowych. W ramach programu polskie przedsiębiorstwa biorą udział w targach, wystawach, seminariach i misjach gospodarczych. Wydarzenia odbywają się w Polsce, Niemczech, Austrii, Rosji, Libii, Egipcie i Indiach. Program obejmie również promocją targi w Krakowie i Toruniu. Informacje o programie dostępne są na stronie www.renovation-monuments.pl

Wydanie: 8/2013, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail