Amadeus przejmuje Newmarket International

Amadeus poinformował o przejęciu wiodącego dostawcy rozwiązań informatycznych w chmurze, działającego w branży hotelarskiej w segmencie podróży grupowych i konferencyjnych. Wartość transakcji wynosi 500 mln USD.

Przejęcie Newmarket powiększy zespół firmy Amadeus o silną kadrę zarządzającą i utalentowanych pracowników, zwiększając tym samym wiedzę i doświadczenie firmy w dziedzinie rozwiązań IT dla sektora hotelarskiego. Transakcja oznacza również nawiązanie relacji z kluczowymi klientami w segmencie hotelowym. – To ważne i strategiczne przejęcie wzmocni pozycję firmy Amadeus w dziedzinie rozwiązań IT dla branży hotelarskiej, dostarczając odpowiednią wiedzę i zapewniając relacje z kluczowymi klientami, co z kolei przyspieszy nasze wejście na ten ważny dla nas rynek – powiedział Luis Maroto, prezes firmy Amadeus. – Wiele sieci hotelowych stoi obecnie przed koniecznością podjęcia decyzji dotyczących wyboru strategii technologicznej, a rynek dostawców jest podzielony. Amadeus chce być firmą, która odegra kluczową rolę w partnerstwie z branżą hotelarską, odpowiadając na jej potrzeby. Przejęcie Newmarket z pewnością przyspieszy osiągnięcie tego celu – dodał.

Produkty i usługi Newmarket są uzupełnieniem portfolio produktów IT firmy Amadeus. Newmarket obsługuje około 22 tysięcy obiektów w 154 krajach i specjalizuje się w segmencie podróży grupowych i konferencyjnych, które odpowiadają za ok. 30–40 proc. przychodów hoteli. Firma będzie nadal działała samodzielnie, choć znajdzie się w strukturze Amadeus Global Hotel, która z czasem będzie integrować wiele produktów i usług Amadeus. W wyniku przeprowadzonej transakcji około 430 pracowników z całego świata, w tym całe kierownictwo Newmarket, stanie się częścią globalnej Grupy Amadeus Hotel, zachowując lokalizację siedziby Newmarket w Portsmouth, w amerykańskim stanie New Hampshire. W 2013 r. Newmarket wypracował 110 mln dolarów przychodu przy marży EBITDA wynoszącej około 31 procent. Przejęcie Newmarket spowoduje natychmiastowy wzrost zysku Amadeusa już pierwszego dnia. Zakończenie transakcji planowane jest w pierwszym kwartale 2014 roku.

Wydanie: 9/2013, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail