Mobilna Szklarska Poręba

Przewodnik mobilny po Szklarskiej Porębie zwyciężył w prestiżowym konkursie Mobile Trends Awards 2013 i otrzymał statuetkę w kategorii Miasto z najlepszą stroną lub aplikacją mobilną. Szklarska Poręba wyprzedziła w konkursie trzy duże miasta także nominowane do nagrody – Kraków, Gdynię i Wrocław.

Aplikacja powstała z inicjatywy Urzędu Miejskiego w Szklarskiej Porębie i została wykonana przez firmę Amistad na bazie autorskiej technologii Treespot. Mobile Trends Awards to prestiżowe nagrody dla branży technologii mobilnych przyznane już po raz trzeci za najlepsze realizacje z minionego roku. Jest to wyróżnienie za innowacyjne pomysły oraz podążanie za światowymi trendami na rodzimym rynku mobile. Przewodnik mobilny Szklarska Poręba skierowany jest do miłośników turystyki aktywnej – rowerowej, pieszej i narciarskiej. Aplikacja na urządzenia z systemem iOS i Android prowadzi po najciekawszych szlakach wokół Szklarskiej Poręby i gmin sąsiednich, podzielonych na poszczególne kategorie – rowerem, pieszo, na nartach, samochodem. Aplikacja zawiera listę atrakcji Szklarskiej Poręby, Harrachova i okolic.

Do każdego z miejsc dołączony jest jego opis, zdjęcia oraz dokładna lokalizacja. Ważną funkcją jest synchronizacja ze stroną internetową Szklarskiej Poręby, z której mogą być pobierane istotne informacje, np. komunikaty meteorologiczne. Poza polską wersją językową aplikacja posiada także wersję czeską, angielską i niemiecką. Aplikacja działa w trybie online i offline, posiada możliwość wcześniejszego pobrania danych. Dzięki wbudowanemu modułowi GPS użytkownik może się poruszać po danym szlaku lub znaleźć drogę do konkretnego miejsca – aplikacja wyznacza trasę do celu z bieżącej lokalizacji. Wbudowany kalendarz pozwala na dodawanie do planera interesujących wydarzeń. Aplikacja posiada także opcję oznaczania miejsc lub tras jako ulubionych. Dodatkowym udogodnieniem jest skaner kodów QR, dzięki któremu w szybkim tempie można przenieść się na dowolną stronę www lub zasięgnąć dodatkowych informacji o danym obiekcie.


Wydanie: 9/2013, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail