Rozwój e-podróżnika

Wyszukiwarka e-podróżnik.pl wraz z końcem 2013 roku zanotowała obrót w wysokości 10 milionów złotych ze sprzedanych biletów autobusowych. Rekordowy wynik został osiągnięty dzięki 100-proc. wzrostowi sprzedaży. Na znakomity wynik wyszukiwarki wpłynęła także regularnie powiększająca się liczba przewoźników udostępniających swoje bilety w ramach e-podróżnik.pl.

rt-2014-01-11

W 2013 roku za pośrednictwem wyszukiwarki e-podróżnik. pl pasażerowie zakupili aż 250 tysięcy biletów autobusowych. Tylko na transakcjach sprzedaży wyszukiwarka zanotowała obrót w wysokości 10 milionów złotych. Jest to bardzo optymistyczny wynik, ponieważ wartość rynku sprzedaży biletów online w Polsce według szacunków e-podróżnik. pl wynosi 40 milionów złotych. E-podróżnik.pl to pierwsza w Polsce internetowa wyszukiwarka połączeń kolejowych i autobusowych, a także połączeń komunikacji miejskiej. Jej misją jest ułatwienie użytkownikom kompleksowego zaplanowania podróży różnymi środkami transportu zbiorowego. Do kroków milowych w działalności wyszukiwarki e-podróżnik.pl w 2013 roku należą: wprowadzenie systemu wyszukiwania „od adresu do adresu”, uruchomienie aplikacji mobilnej na urządzenia z systemem operacyjnym Android oraz rozwinięcie sieci punktów stacjonarnej sprzedaży biletów. E-podróżnik.pl jest jedyną w Polsce wyszukiwarką, która wprowadziła opcję wyszukiwania „od adresu do adresu” (door-to-door) pomiędzy różnymi miastami. Dzięki temu systemowi pasażerowie mogą zaplanować podróż od wyjścia z domu do dotarcia pod wskazany adres w innym mieście łącząc podróżowanie komunikacją miejską i międzymiastową. E-podróżnik.pl w 2013 roku udostępnił także bezpłatną innowacyjną aplikację mobilną do projektowania podróży na system Android.

Aplikacja w jednym miejscu gromadzi informacje dotyczące komunikacji miejskiej i międzymiastowej, nawiguje w podróży za pomocą komunikatów głosowych, a także prezentuje czytelne mapy. W ciągu tylko 3 tygodni od publikacji, aplikacja e-podróżnik.pl została pobrana przez użytkowników 26 tysięcy razy. Oprócz sprzedaży biletów online e-podróżnik.pl rozwija także działalność poprzez stacjonarne punkty sprzedaży. W 2013 roku liczba miejsc, w których dostępne były bilety e-podróżnik.pl, wyniosła ponad 100 punktów na terenie całego kraju. W 2013 roku z wyszukiwarki miesięcznie korzystało 4 miliony użytkowników. W ciągu całego 2013 e-podróżnik.pl odpowiedział na 71 milionów zapytań podróżujących. Obecnie wyszukiwarka udostępnia rozkłady jazdy blisko 600 przewoźników kolejowych i autobusowych oraz rozkłady jazdy komunikacji miejskiej wybranych miast w Polsce: Poznania, Wrocławia, Krakowa, Warszawy, Łodzi, Szczecina, Białegostoku oraz miast Aglomeracji Górnośląskie. Łącznie pasażerowie mają do wyboru blisko 500 tys. połączeń komunikacyjnych. Właściciel marki e-podróżnik.pl – firma inventors.pl – z początkiem stycznia 2014 r. została przekształcona w spółkę akcyjną Teroplan.


Wydanie: 9/2013, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail