Nowy szlak kulturowy

Na Lubelszczyźnie powstaje nowy szlak kulturowy. Będzie on prowadził po dawnych żydowskich miasteczkach. Będzie on łączył miejscowości na pograniczu Polski, Białorusi i Ukrainy. Projekt „Shtetl Routes. Obiekty żydowskiego dziedzictwa kulturowego w turystyce transgranicznej" będzie realizowany przez Ośrodek "Brama Grodzka – Teatr NN" w Lublinie.

Koszty realizacji wynoszące około 450 tys. euro będą pokryte głównie z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013. Prace rozpoczęto w grudniu ubiegłego roku i mają potrwać do listopada 2015. Twórcy planują między innymi przygotowanie trzech wirtualnych szlaków turystycznych po zabytkowych miejscach związanych z dziedzictwem żydowskim na terenie Polski, Białorusi i Ukrainy, a także jednego szlaku międzynarodowego, obejmującego zabytki na całym obszarze przygranicznym. Opracowany będzie książkowy przewodnik turystyczny po obiektach dziedzictwa żydowskiego. Planowane jest również przeprowadzenie cyklu szkoleń dla przewodników turystycznych.


Wydanie: 9/2013, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail