Dofinansowanie dla Twierdzy Modlin

Nowy Dwór Mazowiecki stawia na rozwój turystyki na terenie Twierdzy Modlin. Już wkrótce na zwiedzających czekać będzie szereg atrakcji, w tym m.in. wypożyczalnia sprzętu rowerowego, makieta z Baśką Murmańską i panoramą twierdzy umożliwiająca wykonanie pamiątkowego zdjęcia, a także liczne materiały promocyjne.

rt-2014-02-08

Dzięki decyzji zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzymał dofinansowanie unijne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013. Wartość inwestycji wynosi 536 tys. zł, z czego wsparcie z UE to 402 tys. zł. Twierdza Modlin posiada ogromny, jednak wciąż niedoceniony potencjał. Władze miasta postanowiły stworzyć kompleksową ofertę, dzięki której twierdza zaistnieje na mapie weekendowych atrakcji turystycznych Mazowsza. Z myślą o wielbicielach aktywnego wypoczynku na terenie twierdzy zostanie uruchomiona bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rowerowego.

Ważną rolę w projekcie odegra także istniejące Centrum Informacji Turystycznej, które będzie współpracowało z miastem przy dystrybucji materiałów informacyjnych oraz udzielaniu kompleksowej informacji o ofercie. W tym celu opracowane i wydane będą liczne wydawnictwa, broszury informacyjne w języku polskim i angielskim. Ponadto, w strategicznych miejscach Nowego Dworu Mazowieckiego zostaną ustawione tablice informacyjne. Dodatkową atrakcją – głównie dla najmłodszych – będzie makieta z Baśką Murmańską i panoramą twierdzy umożliwiająca wykonanie pamiątkowych zdjęć. Ponadto, z myślą o najmłodszych zostaną przygotowane przewodniki po twierdzy, komiks-kolorowanka „Dzieje Baśki Murmańskiej. Historia białej niedźwiedzicy’’, a także karty do gry i zabaw na terenie twierdzy. Projekt będzie realizowany w odpowiedzi na konkurs ogłoszony przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych.

Wydanie: 10/2013, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail