Zielone szkoły na Szlaku Przygody

Świętokrzyskie jest regionem, w którym bardzo chętnie organizowane są wyjazdowe zielone szkoły. A od tegorocznego sezonu – dzięki Szlakowi Przygody – mogą być jeszcze ciekawsze i … tańsze.

rt-2014-02-25

Czemu tak wiele szkół decyduje się na kilkudniowe wyjazdy właśnie na teren województwa świętokrzyskiego? Powodów jest wiele.

– Przede wszystkim Świętokrzyskie to prawdziwe zagłębie atrakcji, które doskonale wspierają realizację szkolnych programów nauczania. Mamy też bazę turystyczną dobrze sprofilowaną pod kątem grup młodych turystów. I sprzyja nam centralne położenie oraz dogodny dojazd – mówi Małgorzata Wilk-Grzywna, dyrektor Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego.

– Najczęściej przyjeżdżają do nas szkoły z dużych i ludnych województw ościennych: mazowieckiego, małopolskiego i śląskiego – dodaje.

Oferta dla młodzieży

– Lista świętokrzyskich atrakcji turystycznych przeznaczonych do turystyki szkolnej jest bardzo długa. A większość z nich leży na Szlaku Przygody – mówi Piotr Sadłocha, koordynujący ten innowacyjny projekt, który w zeszłym roku uzyskał prestiżowy certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego 2013. W Zagnańsku żelaznym punktem programu wycieczek jest Dąb Bartek, słynący jako najstarsze polskie drzewo. Góry Świętokrzyskie, jedyne polskie pasmo, które nie leży u południowych granic kraju, z racji swych niewielkich rozmiarów jest doskonałym miejscem na zakosztowanie...


Wydanie: 10/2013, PREZENTACJE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail