Wypoczynek dzieci i młodzieży

Przed nami okres kończących się lub zaczynających ferii zimowych w różnych rejonach Polski, a niedługa wiosna i lato będą również dobrą okazją do organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży w formie wycieczek i obozów. Chcielibyśmy w związku z tym skupić się przede wszystkim na interpretacji art. 4 ustawy o usługach turystycznych po kątem organizowania wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

rt-2014-02-33

Zakończyliśmy komentowanie przepisów rozdziału III Ustawy o usługach turystycznych, przechodzimy do minikomentarzy pozostałych przepisów, które są również istotne z punktu widzenia przedsiębiorców zajmujących się działalnością w zakresie organizowania imprez turystycznych.

Impreza turystyczna

Imprezę turystyczną stanowią co najmniej dwie usługi turystyczne tworzące jednolity program i objęte wspólną ceną, jeżeli usługi te obejmują nocleg i trwają ponad 24 godziny albo jeżeli program przewiduje zmianę miejsca pobytu. Zgodnie z art. 3 pkt 1 w zw. z art. 3 pkt 9 i 10 ustawy o usługach turystycznych, usługami turystycznymi są usługi przewodnickie, usługi hotelarskie oraz wszystkie inne usługi świadczone turystom, tj. osobom podróżującym do innej miejscowości poza swoim stałym miejscem pobytu na okres nieprzekraczający 12 miesięcy, dla których celem podróży nie jest podjęcie stałej pracy w odwiedzanej miejscowości i którzy korzystają z noclegu przynajmniej przez jedną noc lub odwiedzającym, tj. osobom podróżującym do innej miejscowości poza swoim stałym miejscem pobytu oraz niekorzystającym z noclegu.

Świadczenie usług hotelarskich nie jest organizowaniem imprez turystycznych i w związku z powyższym nie wymaga uzyskania wpisu do rejestru organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Usługa hotelarska rozumiana jako wynajmowanie pomieszczeń i miejsc oraz świadczenie usług z tym związanych w obrębie obiektu różni się od imprezy turystycznej rozumianej jako całość – złożoną z co najmniej dwóch usług turystycznych tworzących jednolity program,...

Wydanie: 10/2013, PRAWO
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail